W 2019 roku instruktorzy klubu prowadzili zajęcia w 6 miejscach w kilku sekcjach. Dotychczasowa praca związana ze szkoleniem zaczyna przynosić efekty. Coraz chętniej nasi podopieczni biorą udział w rywalizacji sportowej ale przede wszystkim rosną ich umiejętności.
W tym roku PFKK zakończyła współpracę z WKO Shinkyokushinkai i rozpoczęła nową z organizacją Kyokushin Kenbukai Budo Karate. Tym samym klub stał się przedstawicielem tej organizacji w Bydgoszczy. Niemniej w dalszym ciągu współpracujemy na polu sportowym z przedstawicielami karate pełno kontaktowego.

Kyokushin Kenbukai –  zobacz: cele i strategia rozwoju.

Trzech członków klubu ukończyło kurs instruktora sportu karate zdobywając uprawnienia do prowadzenia zajęć: Hubert Czerwiński, Beata Materek i Marta Nawrocka. Podczas Obozu Letniego w Tucholi Mariusz Rudziński zdał egzamin na stopień mistrzowski 3dan

Klub w tym roku zorganizował obóz w Okoninach Nadjeziorny w ramach Wakacji z Karate w Borach Tucholskich dla juniorów. Wyjazd częściowo był sfinansowany z programu MSiT „Klub 2019”

Członkowie klubu również uczestniczyli w innych obozach takich jak – Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu i Letnia Szkoła Karate w Tucholi, Ogólnopolski Obóz Juniorów i osobno seniorów PFKK w Tucholi.

Członkowie klubu w 2019 roku wzięli udział w 8 szkoleniach oraz 5 turniejach karate zdobywając łącznie 35 wyróżnień w tym 29 w konkurencjach junior, 6 w konkurencjach senior. Łącznie 27 zawodników zdobywało medale w tym 6 seniorów i 21 juniorów.

W Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 PFKK czterech zawodników stanęło na podium Adrianna Sänger, Patryk Nowak, Gracjan Materek zdobywając II miejsce w swoich konkurencjach i Maja Kirdzik III miejsce.
Nasza drużyna zdobyła: IV miejsce w kata w Mistrzostwach Polski Juniorów PFKK w Kaliszu.

Najwięcej wyróżnień zdobywali:
Patryk Nowak – 4,
Adrianna Sänger – 3,
Maciej Koczorowski, Karolina Kubiak, Gracjan Materek
– 2.

W 2019 roku Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate również otrzymała od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy finanse pozyskane z 1% podatku, które wydatkuje w kolejnym roku działalności – dziękujemy wszystkim darczyńcom. Klub otrzymał wsparcie w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Klub 2019”. Przyznane fundusze przeznaczone zostały na organizację obozu sportowego oraz prowadzenie zajęć z grupami junior.