W dniach 14-20 lipca 2019 w Tucholi odbył się Obóz Letni Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate.  W obozie uczestniczyło 3 zawodników z naszego klubu. Po roku przerwy zakwaterowanie obozu znowu powróciło do internatu ZS Leśnych w Tucholi. Podczas całego obozu była bardzo dobra atmosfera do treningów karate i widać było zaangażowanie ćwiczących w trening. Dało to dobre wyniki podczas egzaminu na zakończenie obozu.

Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan. Główny akcent położony został na umiejętność przyjmowania stabilnej pozycji, pracy środkiem ciężkości i wykorzystaniu ćwiczeń Iken w treningu techniki karate.
W parach ćwiczono elementy walki – atak i obronę głównie nastawioną na pracę nogami. Dodatkowo wszyscy poznali kata Seipai.
W ramach odpoczynku uczestnicy poznali pokrótce historię miasteczka przechadzając się jego zaułkami, a także odwiedzili kompleks rekreacyjny w Fojutowie. Nie zabrakło również nocnego kina i filmów szkoleniowych.

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie kyu. Dwie osoby z Bydgoszczy podeszły do egzaminu na brązowe pasy. Egzamin zdały pomyślnie. Serdecznie gratulujemy Adriannie Sänger 1kyu i Patrykowi Nowakowi 2kyu – OSU!!!