W przypadku osób niepełnoletnich chcących uczęszczać na treningi karate, konieczna jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Na pierwsze zajęcia dzieci przychodzą wraz z opiekunem.

Jeśli osoba pragnąca rozpocząć treningi karate ma kłopoty zdrowotne, bądź przebyła jakiekolwiek kontuzje prosimy o tym poinformować trenera przed rozpoczęciem zajęć treningowych.

Na trening należy zabrać strój gimnastyczny, który nie ogranicza swobody ruchów tj. koszulka bawełniana, spodenki gimnastyczne bądź spodnie dresowe. Prosimy zabrać klapki – przejście między szatnią a salą. Ćwiczymy na boso.kumite

Tradycyjnie do treningu karate przeznaczony jest specjalny strój zwany dogi lub karate-gi. Różne style karate używają nieco innych krojów karate-gi w zależności od wymagań związanych z treningiem. Do treningu Kyokushin Karate stosuje się białe karate-gi – spodnie długie nie krępujące ruchów zawiązywane bądź z gumką, bluza z rękawkami ¾, pas biały o takiej długości by móc swobodnie dwukrotnie obwiązać się wraz z bluzą na wysokości pasa. Osoba początkująca nosi biały pas. Strój do ćwiczeń można zakupić samemu bądź zamówić w klubie.

W czasie treningów używane są ochraniacze do ćwiczeń w parach. Podstawowe ochraniacze dla początkujących to elastyczne ochraniacze goleń/stopa i napięstniki. W zaawansowanym treningu stosuje się jeszcze rękawice bokserskie, suspensoria i inne ochraniacze ciała. Cały sprzęt można skompletować osobiście bądź zamówić w klubie. Nie jest to wymagane w pierwszym etapie poznawania karate.

treningW treningu używane są również tarcze różnego rodzaju i inny sprzęt pomocniczy, który jest na wyposażeniu klubu i szkoły.

Sugerujemy również zabrać ze sobą coś do picia – najlepiej wodę mineralną niegazowaną lub w przypadku osób dorosłych i młodzieży napój izotoniczny.

Treningi prowadzą instruktorzy posiadający uprawnienia ministerialne do prowadzenia zajęć karate, samoobrony i kick-boxingu.


Zobacz również:
• 
O treningach
• 
Regulamin zajęć Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate