W przypadku osób niepełnoletnich chcących uczęszczać na treningi karate, konieczna jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Na pierwsze zajęcia dzieci przychodzą wraz z opiekunem.

Jeśli osoba pragnąca rozpocząć treningi karate ma kłopoty zdrowotne, bądź przebyła jakiekolwiek kontuzje prosimy o tym poinformować trenera przed rozpoczęciem zajęć treningowych.

Na trening należy zabrać strój gimnastyczny, który nie ogranicza swobody ruchów tj. koszulka bawełniana, spodenki gimnastyczne bądź spodnie dresowe. Prosimy zabrać klapki – przejście między szatnią a salą. Ćwiczymy na boso.

kumite

Tradycyjnie do treningu karate przeznaczony jest specjalny strój zwany dogi lub karate-gi. Różne style karate używają nieco innych krojów karate-gi w zależności od wymagań związanych z treningiem. Do treningu Kyokushin Karate stosuje się białe karate-gi – spodnie długie nie krępujące ruchów zawiązywane bądź z gumką, bluza z rękawkami ¾, pas biały o takiej długości by móc swobodnie dwukrotnie obwiązać się wraz z bluzą na wysokości pasa. Osoba początkująca nosi biały pas. Strój do ćwiczeń można zakupić samemu bądź zamówić w klubie.

W czasie treningów używane są ochraniacze do ćwiczeń w parach. Podstawowe ochraniacze dla początkujących to elastyczne ochraniacze goleń/stopa i napięstniki. W zaawansowanym treningu stosuje się jeszcze rękawice bokserskie, suspensoria i inne ochraniacze ciała. Cały sprzęt można skompletować osobiście bądź zamówić w klubie. Nie jest to wymagane w pierwszym etapie poznawania karate.

trening

W treningu używane są też tarcze różnego rodzaju i inny sprzęt pomocniczy, który jest na wyposażeniu klubu i szkoły.

Sugerujemy również zabrać ze sobą coś do picia – najlepiej wodę mineralną niegazowaną lub w przypadku osób dorosłych i młodzieży napój izotoniczny.

Treningi prowadzą instruktorzy posiadający uprawnienia ministerialne do prowadzenia zajęć karate, samoobrony i kick-boxingu.


O treningach

W treningu mogą brać udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Niezależnie od wagi, wzrostu i płci każdy może spróbować swoich sił na treningach Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate.

Dlaczego warto z nami trenować?

  • Poprawisz sprawność fizyczną, koordynację i gibkość;
  • Zwiększysz szybkość i wytrzymałość;
  • Nabierzesz siły fizycznej i siły charakteru;
  • Staniesz się odważniejszy i bardziej pewny siebie;
  • W razie potrzeby obronisz siebie i swoich bliskich!

Zapisy!

Zapisać można się podczas treningów – informacje na temat godziny i miejsc, w których odbywają się zajęcia znajdują się w zakładkach poszczególnych sekcji klubu.

Pierwsze zajęcia traktujemy jako wprowadzenie i zachętę do systematycznego trenowania – więc są bezpłatne.

Szczegółowych informacji na temat zajęć udzielają telefonicznie lub mailowo instruktorzy.

Regulamin zajęć w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate

Na treningach karate obowiązują zasady Budo Karate i Zasady Dojo – omawiane przez instruktora. Wszyscy uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania tych zasad.

Uczestnik zajęć powinien poinformować instruktora o stanie swojego zdrowia, jeżeli wystąpią jakieś problemy lub o odniesionym urazie podczas zajęć.