W dniach 28.02-3.03.2019 roku odbyło się XVII Seminarium Kumite PFKK w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W seminarium uczestniczyło 7 członków Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate. Szkolenie poświęcone było taktyce i technice walki a głównym tematem było kontrolowanie pozycji, koordynacji i równowagi.

W treningach uwzględniono ćwiczenia Iken jako wspierające koncentrację ale i szybkość reakcji. Iken wykonywano w formie statycznej – ritsuzen ale dynamicznej – hatsuriki. Całość szkolenia oparto na przekazie Shihan Tsuyoshi Hiroshige, który w doskonaleniu Kyokushin karate wykorzystywał swoją wiedzę i znajomość różnych stylów i systemów walki.
W sobotę po południu odbył się trening kumite. To był trening z wyzwaniem – ponad 40 zadań w tym 30 walk kyokushin karate. W trakcie walk ćwiczący próbowali wykorzystywać wcześniej przekazane informacje i przećwiczoną taktykę. 

Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz i shihan Artur Wilento. W chwilach wolnych od zajęć uczestnicy relaksowali się na basenie i w saunie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową czapkę.