W dniach 1-8.07.2019 w Okoninach Nadjeziornych odbył się obóz letni dla juniorów. W obozie uczestniczyli ćwiczący z 9 klubów karate w tym zawodnicy z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate. Zajęcia odbywały się cztery razy dziennie. Dzień rozpoczynał się rozruchem a dalej treningi w zależności od planu dnia. Zawsze wieczorem wszyscy doskonalili i uczyli się nowych form kata, które grupy prezentowały przed wszystkimi ćwiczącymi. Dało do świetny efekt podczas egzaminu…

Instruktorami głównymi byli shihan Artur Wilento i Piotr Zembrzuski 5dan. Grupy prowadzili Sensei Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan, Krzysztof Sosnówka 2dan, Ewelina Mirosław 2dan, Jakub Kunkel 1dan. Kadrę instruktorską wspomagali Peter Gawlik 3dan i lekarz obozu Krzysztof Komorowski 1dan.
Lekcję japońskiego, origami i kaligrafii prowadził sensei Hajime Watanabe.

Głównymi celami treningowymi było: poszerzenie umiejętności wykorzystania poruszania się i kopnięć w walce, łączenie technik w ćwiczeniach ido-geiko i kumite, poszerzenie umiejętności i nauka kata, nauka i poszerzenie umiejętności samoobrony.

Duża powierzchnia ośrodka zatopionego w zieleni i jego położenie nad jeziorem dawały wytchnienie między zajęciami. Dodatkowymi punktami programu był spływ kajakowy rzeką Brdą i nauka korzystania z kajaka na jeziorze Okonińskim. Również wycieczka z krótkim rysem historycznym do miasta Tuchola gdzie po jej zakamarkach oprowadzał shihan Wilento. Wyzwaniem okazał się również trening mocno-nocny podczas, którego między innymi wykonano 1000 technik karate i podjęto próbę medytacji pod gwiaździstym nocnym niebem..

W ostatnim dniu  obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Cały egzamin w ocenie wszystkich instruktorów wypadł bardzo dobrze. Wcześniejsze wszechstronne treningi i zaangażowanie ćwiczących dało ten znakomity efekt. Szczególnie dobrze wszyscy prezentowali kata. Podczas walk można było przystąpić do testu ju-kumite. Ku zaskoczeniu instruktorów do niego zgłosiła się duża grupa zdających.
Z naszego klubu do testu przestąpiło trzech zawodników: Wojciech Wadowski, Igor Kubiak, Tomasz Grupa – wszyscy zaliczyli cały test.
Trzy zawodniczki z Bydgoszczy zostały wyróżnione za postawę i umiejętności podczas obozu i egzaminu i zostały promowane na stopnie senior: Nina Wadowska 7kyu, Karolina Kubiak 7kyu, Pola Rzeźnikowska 8kyu  – serdecznie gratulujemy OSU!!!

Organizację obozu wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki z Programu „Klub” 2019.

zdjęcia instruktorzy i J.Świątek