W dniach 4-6.10.2019 w COS w Wałczu odbyło się coroczne Seminarium Instruktorskie PFKK. Z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate w szkoleniu wzięło udział 7 osób posiadających uprawnienia instruktorskie. Seminarium skierowane było do instruktorów oraz osób, które chcą być instruktorami w przyszłości oraz sędziów sportowych kyokushin karate. Zajęcia głównie prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan.

Jednym z najważniejszych tematów treningowych była praca środkiem ciężkości wykorzystując ćwiczenia Iken w przełożeniu na trening kyokushin karate. Główny cel ćwiczeń to spójność technik w kihon i ido-geiko oraz kata. Podczas kursu sędziowskiego przedstawiono między innymi skrócony syllabus komend używanych w walce sportowej co pomogło w późniejszej praktyce sędziowskiej.Poruszono również podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć dla najmłodszych ćwiczących.

Codzienne rozruchy odbywały się w terenie a w sobotni wieczór uczestnicy mogli skorzystać z basenu i sauny.
Na zebraniu kierowników oddziałów min. wytyczono główne priorytety i kierunki szkolenia PFKK oraz ustalono kalendarz imprez na rok 2020.