W dniach 24-29 czerwca w Tucholi odbyła się Letnia Szkoła Karate. Obóz był głównie dedykowany najmłodszym ćwiczącym kyokushin karate.  W tym roku pogoda była bardzo zmienna od upałów po deszcz i chłodne dni. Niemniej cały program obozu został zrealizowany. Podczas upałów ochłodę dało nam jezioro Głęboczek. W chłodniejsze dni zajęcia odbywały się głównie w hali sportowej. W obozie uczestniczyli ćwiczący z 9 klubów kyokushin karate w tym i skromna grupa z naszego klubu…

Ćwiczący podzieleni zostali na 6 grup z uwzględnieniem wieku, stopnia zaawansowania i umiejętności. Instruktorzy w treningach poświęconych karate skupili się głównie na kopnięciach i pracy nóg. Co wieczór po kolacji uczono i doskonalono kata, które cała grupa prezentowała na zakończenie treningu. Dużo uwagi poświęcono na ćwiczenia w parach oraz elementy samoobrony. Dodatkowe ćwiczenia ruchowe miały wszechstronnie rozwijać możliwości uczniów.
Podczas pobytu uczestnicy poznali w skrócie dzieje i zakątki miasta a także rozwiązywali zagadki przyrodnicze na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Woziowda… Najważniejsze było jednak karate i całość programu skierowana była na pokazanie piękna tej sztuki walki.

Głównym instruktorem obozu był shihan Artur Wilento 5dan. Zajęcia prowadzili: sensei Michał Okoński 3dan, Tomasz Bajus 3dan, Adam Witkowski 2dan, Krzysztof Sosnówka 2dan, Tomasz Semeniuk 1dan, Edyta Wilento 1dan. Wspomagała pracę instruktorów Marzena Niezabitowska-Kłosek 3kyu. Lekarzem obozu był Krzysztof Komorowski 1dan. Zajęcia z języka japońskiego i origami prowadził sensei Hajime Watanabe.

Ćwiczący podczas obozu podjęli kilka wyzwań zaproponowanych przez shihan Wilento. Kilka osób podjęło się próby zrobienia przez cały obóz 400 pompek cross. Grupy rzucały sobie wyzwania i rozegrały mecze w zbijaka, które zawsze były pełne emocji.
Wymagającym wyzwaniem okazał się trening mocno-nocny gdzie między innymi wszyscy wykonali 1000 technik karate. Każdy dzielnie zniósł tę próbę zakończoną „marszem nin-ja” 🙂

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Uczestnicy zdawali na stopnie od 10 do 6kyu. Podczas egzaminu 13 osób podjęło ostatnie wyzwanie – ju-kumite – 10 walk jedna po drugiej. Z pozoru nie wygląda to na trudny test ale dla młodych zawodników było to wymagające wyzwanie.
W teście wzięło udział dwóch naszych zawodników Amelia Woda i Maciej Gąsior. Obydwoje mimo trudów przeszli cały test – gratulacje!

Osoby, które przeszły test ju-kumite i 400 pompek otrzymały od shihan Wilento upominek. 

Podczas egzaminu wyróżnione zostały 3 osoby, które zdały na 2 stopnie między innymi był nasz zawodnik z BSKK Maciej Gąsior, który zdał na 9/1 kyu. 

zdjęcia instruktorzy