treningKarate Kyokushin nie zna ograniczeń wiekowych. W treningu mogą brać udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Niezależnie od wagi, wzrostu i płci każdy może spróbować swoich sił na treningach Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate.

Dlaczego warto z nami trenować?

Treningi Karate poprawiają pewność siebie w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia. Uczą panować nad własnymi emocjami, dodają wiary we własne możliwości.

Dzięki treningowi nabiorą Państwo praktycznych umiejętności walki i samoobrony, które będzie można zastosować w sytuacji zagrożenia.

Trening Karate poprawia: kondycję, siłę, koordynację i ogólną wytrzymałość.

Jest idealną metodą na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu uzyskacie Państwo nie tylko lepsze samopoczucie, ale i proporcjonalną i pięknie ukształtowaną sylwetkę.

Trening daje możliwość rozładowania negatywnego napięcia wynikającego ze stresu jaki przeżywamy w szkole, pracy i życiu osobistym.

Karate można trenować rekreacyjnie traktując zajęcia jako ciekawą formę aktywności ruchowej lub gimnastykę korekcyjną.

Karate jest najlepszą formą uzupełnienia treningu siłowego o elementy aerobowe, które uelastyczniają i rozluźniają spięte mięśnie będące efektem np. treningu kulturystycznego. Różnorodność technik Karate spowoduje, że trening sam w sobie zawsze będzie ciekawy.

Dodatkowo Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate umożliwi Państwu udział w obozach, seminariach, egzaminach na kolejne stopnie zaawansowania oraz starty w zawodach różnego szczebla, co pozwoli w pełni realizować się na tej płaszczyźnie Państwa życia.
kata

To, co wyróżnia Karate spośród pozostałych sportów i systemów walki to duży nacisk jaki kładzie się na aspekt szeroko pojętego rozwoju i samodoskonalenia. Twórca naszego stylu Masutatsu Oyama twierdził, że prawdziwą istotą i ostatecznym celem treningu Karate jest pokonanie nie przeciwnika, ale samego siebie – swoich słabości. Wg. tej koncepcji trening ma służyć przede wszystkim rozwojowi moralnemu i duchowemu oraz kształtowaniu osobowości w taki sposób, by osoba praktykująca stała się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem.

Nasi trenerzy mają tego głęboką świadomość i na każdym treningu starają się przekazywać nie tylko wiedzę merytoryczną z zakresu sztuki walki, ale również zarażać swoją pasją, dbając przy tym o rozwój psychofizyczny swoich podopiecznych.

Mamy nadzieję, że Państwo również odnajdziecie się w tej mentalności i dołączycie do naszego grona.

Serdecznie zapraszamy na treningi!


Zobacz również:
• 
Jak zacząć?
• Karate dla Ciebie
• 
Regulamin zajęć Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate