Karate Kyokushin nie zna ograniczeń wiekowych. W treningu mogą brać udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Niezależnie od wagi, wzrostu i płci każdy może spróbować swoich sił na treningach Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate.

Dlaczego warto z nami trenować?

samoobrona
  • Treningi Karate poprawiają pewność siebie w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia. Uczą panować nad własnymi emocjami, dodają wiary we własne możliwości.
  • Dzięki treningowi nabiorą Państwo praktycznych umiejętności walki i samoobrony, które będzie można zastosować w sytuacji zagrożenia.
trening elementów kumite
  • Trening Karate poprawia: kondycję, siłę, koordynację i ogólną wytrzymałość.
  • Jest idealną metodą na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu uzyskacie Państwo nie tylko lepsze samopoczucie, ale i proporcjonalną i pięknie ukształtowaną sylwetkę.
  • Trening daje możliwość rozładowania negatywnego napięcia wynikającego ze stresu jaki przeżywamy w szkole, pracy i życiu osobistym.
  • Karate można trenować rekreacyjnie traktując zajęcia jako ciekawą formę aktywności ruchowej lub gimnastykę korekcyjną.
kata karate kyokushin
  • Karate jest najlepszą formą uzupełnienia treningu siłowego o elementy aerobowe, które uelastyczniają i rozluźniają spięte mięśnie będące efektem np. treningu kulturystycznego. Różnorodność technik Karate spowoduje, że trening sam w sobie zawsze będzie ciekawy.
  • Dodatkowo Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate umożliwi Państwu udział w obozach, seminariach, egzaminach na kolejne stopnie zaawansowania oraz starty w zawodach różnego szczebla, co pozwoli w pełni realizować się na tej płaszczyźnie Państwa życia.

To, co wyróżnia Karate spośród pozostałych sportów i systemów walki to duży nacisk jaki kładzie się na aspekt szeroko pojętego rozwoju i samodoskonalenia. Twórca naszego stylu Masutatsu Oyama twierdził, że prawdziwą istotą i ostatecznym celem treningu Karate jest pokonanie nie przeciwnika, ale samego siebie – swoich słabości. Wg. tej koncepcji trening ma służyć przede wszystkim rozwojowi moralnemu i duchowemu oraz kształtowaniu osobowości w taki sposób, by osoba praktykująca stała się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem.

wychowanie, etykieta

Nasi trenerzy mają tego głęboką świadomość i na każdym treningu starają się przekazywać nie tylko wiedzę merytoryczną z zakresu sztuki walki, ale również zarażać swoją pasją, dbając przy tym o rozwój psychofizyczny swoich podopiecznych.

Trenując karate staramy się zwracać uwagę na wiele aspektów, nie tylko na wyniki sportowe. Karate jako sport jest tylko dodatkiem i możliwością sprawdzania się a nie celem samym w sobie. Najważniejszym zadaniem jest poznanie i doskonalenie siebie zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym – czyli trening budo karate. W treningu ważny jest cel i motywacja. Na początku dla każdego cel może być prosty np. – chcę poprawić swoją kondycje fizyczną, opanować techniki, poczuć się pewniej etc. Po systematycznym treningu i zauważeniu postępów cele się zmieniają. Może to być np. opanowanie układu kata, nauczenie się panowania nad sobą i przeciwnikiem podczas walki, zaliczenie egzaminu na wyższy stopień, porównanie swoich sił na zawodach sportowych, wygranie tych zawodów itd.

Karate jest uniwersalne to hasło, które można rozumieć tak, że:

• Trenować może każdy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. 

Rozpocząć treningi można w dowolnym wieku. Oczywiście treningi różnią się w zależności od wieku i możliwości fizycznych. Ponieważ często treningi karate rozpoczynają dzieci, w okresie nauczania początkowego a nawet przedszkolnego, w zajęciach szczególną uwagę zwraca się na wychowanie i nauczanie wszechstronnego ruchu, często również z zakresu innych dyscyplin sportu.

Ponieważ techniki karate wykonuje się rękoma i nogami zarówno na prawą i na lewą stronę to świetnie nadają się do kształtowania koordynacji ruchowej, która jest podstawą we wszelkim ruchu.

W kształceniu wychowania sięga się do zasad związanych z filozofią dalekiego wschodu, ale i bliskich naszym wartością tj. uprzejmości wobec bliźnich, szacunku dla rodziców i osób starszych, sumienności w wykonywaniu powierzonych prac oraz powstrzymywania się od gwałtowności. Dlatego między innymi od samego początku treningu obowiązują zasady takie jak ukłony w kierunku nauczyciela i wobec współćwiczących, chwile medytacji i wyciszenia, to sprawia, że wytwarza się specyficzna atmosfera dzięki, której można osiągnąć zamierzone cele treningowe.
Ćwiczący trenują nie na zasadzie przymusu, lecz z własnej woli.

• Nie ma tu selekcji negatywnej. 

Nie ma znaczenia płeć, wzrost, waga i wiek. Liczą się chęci i samozaparcie. Każdy może dotrzeć do wyznaczonego celu prędzej czy później. Nie odrzuca się tych, którym doskonalenie siebie idzie wolniej lecz motywuje do dalszej pracy. Zachęca się ćwiczących do przenoszenia pewnych zasad do swojego życia codziennego np. sumienności, dokładności, uprzejmości, wytrwałości, asertywności, dbania o siebie i innych itd.

Serdecznie zapraszamy na treningi!


Jak zacząć?

Wystarczy, że przyjdziesz na trening.

Na trening należy zabrać strój gimnastyczny, który nie ogranicza swobody ruchów tj. koszulka bawełniana, spodenki gimnastyczne bądź spodnie dresowe. Prosimy zabrać klapki – przejście między szatnią a salą. Ćwiczymy na boso.

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią potrzebujesz zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Na pierwsze zajęcia dzieci przychodzą wraz z opiekunem.

Zapisy!

Zapisać można się podczas treningów – informacje na temat godziny i miejsc, w których odbywają się zajęcia znajdują się w zakładkach poszczególnych sekcji klubu.

Pierwsze zajęcia traktujemy jako wprowadzenie i zachętę do systematycznego trenowania – więc są bezpłatne.

Szczegółowych informacji na temat zajęć udzielają telefonicznie lub mailowo instruktorzy.

Regulamin zajęć w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate

Na treningach karate obowiązują zasady Budo Karate i Zasady Dojo – omawiane przez instruktora. Wszyscy uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania tych zasad.

Uczestnik zajęć powinien poinformować instruktora o stanie swojego zdrowia, jeżeli wystąpią jakieś problemy lub o odniesionym urazie podczas zajęć.