O obozach i seminariach w których bierzemy udział

Członkowie naszego klubu mogą brać udział w obozach treningowych: letnich i zimowych, seminariach oraz szkoleniach z zakresu walki sportowej, realnej samoobrony i kata. Poziom szkolenia jest zawsze dostosowywany do grupy wiekowej uczestników oraz stopnia ich zaawansowania w sztuce karate.
Osoby nie posiadające członkostwa w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate, które są zainteresowane wzięciem udziału w obozie prosimy o kontakt.

Relacje z minionych obozów i seminariów, w których uczestniczyliśmy można znaleźć w archiwum naszej strony:

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Dodatkowych informacji na temat obozów, w których bierze udział nasz klub można również szukać na oficjalnej stronie Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Instruktorzy naszej organizacji mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć karate kyokushin oraz w zakresie innych sztuk i sportów walki. Są to ludzie z pasją, angażujący się również w inne zajęcia sportowe i rekreacyjne. Od lat uczestnicząc i współorganizując obozy i seminaria dzielą się swoimi doświadczeniami i pomagają nam wszystkim się rozwijać. Są to osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym, które prócz wiedzy merytorycznej, potrafią otoczyć opieką młodych adeptów kyokushin. Takie osoby dbają nie tylko o bezpieczeństwo i miłą atmosferę na obozach, ale potrafią oddać prawdziwego ducha karate-do. Prócz własnej kadry instruktorskiej Polska Federacja Kyokushin Karate do udziału w obozach regularnie zaprasza znane osobistości z kraju i ze świata.

Trenujemy w specjalnie dostosowanych obiektach sportowych zapewniających warunki treningowe oraz wypoczynkowe wszystkim uczestnikom, z uwzględnieniem potrzeb poszczególnych grup wiekowych obozowiczów. Prowadzimy zajęcia nie tylko na sali gimnastycznej, ale i na świeżym powietrzu – często w bardzo malowniczym otoczeniu.

Nasze obozy to przede wszystkim trening i możliwość spędzenia czasu w przyjaznej sportowej atmosferze, ale również dobra zabawa i świetna okazja do nawiązania znajomości. Dodatkowym walorem, docenianym przez młodszych adeptów karate jest możliwość odwiedzenia nowych miejsc i uczestniczenia w wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy obozów dla najmłodszych mogą również brać udział w zajęciach kaligrafii, sztuki origami, różnego rodzaju zabawach integracyjnych i konkursach; są dla nich organizowane m.in. wyjścia na plażę lub basen, ogniska, dyskoteki itp. Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że w takich okolicznościach rodzą się przyjaźnie, które potrafią przetrwać długie lata.

W obecnej pandemicznej sytuacji chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, jak istotna w życiu człowieka jest aktywność ruchowa. Nie do zlekceważenia jest też aspekt psychologiczny. Zwłaszcza w przypadku dorastających dzieci bardzo ważną rolę odgrywa możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem rówieśniczym. Wszystko to ma ogromny wpływ na rozwój psycho-fizyczny dzieci i młodzieży, chroni przed stanami depresyjnymi oraz daje energię i motywację do codziennego funkcjonowania.

Zapraszamy do udziału w obozach i seminariach
organizowanych przez Bydgoską Szkołę Kyokushin Karate!