W dniach 22-27.07.2019 odbył się XVII Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. W obozie wzięli udział członkowie klubów zrzeszonych w federacji. Gościem specjalnym był kaicho Masahiro Kaneko 6dan Kyokushin Kenbukai. Obóz prowadzili i koordynowali shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan. W szkoleniu uczestniczyło 12 osób z naszego klubu. W trakcie obozu odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan w którym uczestniczył nasz instruktor…

W ciągu pierwszych trzech dni obozu kaicho Kaneko w swoich treningach skupił się na przekazaniu podstaw szkoły shihan Tsuyoshi Hiroshige, na którą składa się Kyokushin a także Iken i tradycyjne okinawskie karate. Ćwiczone podstawy były często przekładane na zastosowanie w praktyce. Takie podejście dało uczestnikom pełniejszy obraz tego po co należy je ćwiczyć. Kaicho Kaneko nauczył również kata Naifanchin pochodzącego z tradycyjnej szkoły okinawskiego karate Shito-ryu.

Zajęcia prowadzili Bogusław Jeremicz 6dan – Iken , Artur Wilento 5dan – kata i elementy techniki kumite oraz Adrianna Bieńkowska 3dan – elementy boksu, Janusz Drywa 3dan – combat. Trening kata: Michał Okoński 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan, Tadeusz Koziarz 3dan. Kwaterunkiem zajmował się Mirosław Grochowski, opiekę medyczną podczas kumite pełnił Krzysztof Komorowski i Dorota Talarek.

W trakcie obozu odbył się jak zawsze egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Z naszego klubu do egzaminu przystąpił Mariusz Rudziński na co dzień instruktor klubu. Egzamin oprócz shihan Jeremicza i Wilento oceniał również kaicho Masahiro Kaneko. Niewątpliwie dla zdających był to zarazem doping ale i również wyzwanie. Kaicho szczególną uwagę zwracał na jakość i zaangażowanie podczas egzaminu ale i we wcześniejszych treningach. Egzamin tegoroczny rozłożony był na dwie części. W pierwszej test pisemny z wiedzy ogólnej na temat karate, technika karate i sprawność ogólna. W drugiej części test kumite – K-1 i full-contact kyokushin karate oraz temashiwari. Mariusz Rudziński wszystkie testy zaliczył pozytywnie i zdał na stopień 3dan – serdeczne gratulacje – OSU!!  (czytaj więcej)

Podczas obozu jednocześnie odbywał się kurs dla instruktorów sportu karate. Zajęcia na kursie obejmowały zagadnienia związane z teorią sportu a także metodykę nauczania karate. Szkolenie ukończyło i uzyskało tytuł instruktora sportu karate 28 uczestników. Z naszego klubu w kursie brało udział i ukończyło 3 osoby: Beata Materek, Marta Nawrocka i Hubert Czerwiński  – gratulacje i życzymy owocnej pracy instruktorskiej- OSU!!!