21-24 stycznia 2019r. w Inowrocławiu odbyła się VIII Zimowa Szkoła Karate dla juniorów. Ćwiczący w naszym klubie również wzięli udział w tym szkoleniu a jednocześnie ciekawie odpoczywali podczas tegorocznych ferii szkolnych w Sanatorium Przy Tężni. W wyjeździe uczestniczyli oprócz naszych zawodników również ćwiczący w  Golubiu-Dobrzyniu, Świeciu,Toruniu i Wąbrzeźnie.
Treningi karate odbywały się dwa razy dziennie  w sali gimnastycznej. Ćwiczono często z podziałem na trzy grupy według stopnia zaawansowania i umiejętności.

W treningu instruktorzy głównie skoncentrowali się na poszerzeniu umiejętności wykonania technik mawashi-geri zarówno w ataku jak i obronie. Do tego celu wykorzystano tarcze nazywane powszechni packi, ćwiczenia w parach oraz inne przybory będące na miejscu w sali. Dzięki temu treningi były ciekawe i aż za szybko mijał czas 🙂  Na ostatnim treningu w czwartek podsumowano zdobyte nowe umiejętności również w sparingu.
Codziennie uczestnicy korzystali z basenu solankowego w sanatorium, gdzie również prowadzono zajęcia zawsze kończące się bitwą wodną 🙂 W tym roku pogoda podczas ferii była ponura, ale nie przeszkadzało to by zwiedzać park solankowy zarówno w dzień i nocy, poznając jego zakątki i historię. Nie zabrakło seansu filmowego w kinie Max, filmu szkoleniowego oraz na koniec gry terenowej, w której uczestnicy odkrywali czasami nowe miejsca i rozwiązywali zagadki związane z parkiem solankowym.

Zajęcia treningowe prowadzili shihan Artur Wilento 5dan oraz sensei Janusz Drywa 3dan, Mariusz Rudziński 2dan i Adam Witkowski 2dan. Zajęcia z origami i języka japońskiego prowadził pan Hajime Watanabe.

Zdjęcia A.Witkowski, J.Drywa, H.Watanabe.