Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate we współpracy z Toruńskim Klubem Karate Kyokushin przystąpiła do realizowania inicjatywy Treningi online.
Zamieściliśmy w sieci filmy instruktażowe, które – jak wierzymy – pomogą Wam usystematyzować samodzielne ćwiczenia i utrzymać rytm treningowy.
Wszystkie materiały można oglądać wielokrotnie, a każdy publikowany przez nas trening, można łączyć z pozostałymi w zależności od własnego pomysłu. Dzięki temu sami możecie na bieżąco układać własny trening z sugerowanych przez nas elementów.
Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie okaże się Wam pomocne.

.

Treningi online dla młodzieży i dorosłych:

Trening nr 1 – Podstawowe techniki uderzeń: tsuki, uraken

W kilku częściach będę przedstawiał Wam sposoby jak można ćwiczyć technikę karate na małej przestrzeni – chociażby w domu.
Pamiętaj każde ćwiczenie powtórz symetrycznie taką samą ilość razy na dwie strony. Dla urozmaicenia można zastosować ćwiczenia w czasie. Wszystkie zadania możesz wykonać sam bez pomocy innych osób.

Zapraszam do treningu!
Artur Wilento 5dan

Trening nr 2 – Techniki uderzeń i bloków w pozycji, cz.1

Na tym treningu proponuję ćwiczenia technik jednych z podstawowych uderzeń i bloków. Techniki uderzeń i bloków wykonywać będziemy w pozycji przenosząc ciężar ciała i środek ciężkości z nogi na nogę. Przy okazji możemy wzmocnić w ten sposób mięśnie nóg. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w miejscu.
Powodzenia – OSU!!

Trening nr 3 – Techniki uderzeń i bloków w pozycji, cz.2

Na tym treningu będziemy kontynuować ćwiczenie techniki z uwzględnieniem przenoszenia ciężaru ciała i środka ciężkości w pozycji zenkutsu-dachi i tei-kokutsu-dachi. Pamiętajcie o stabilnej pozycji, prostej sylwetce i wykonaniu zadań symetrycznie na dwie strony z taką samą ilością powtórzeń.
Powodzenia – OSU!

Treningi online dla juniorów:

Trening juniorów nr 1

Dzisiejszym prowadzącym będzie sensei Adam Witkowski 2dan – wraz z Wami będzie wykonywał ćwiczenia ogólne i ćwiczył technikę karate. Cały trening możecie wykonać na małej przestrzeni.

Trening juniorów nr 2

Dzisiejszym prowadzącym będzie sensei Edyta Wilento 1dan. Na koniec przygotowała zadanie do samodzielnego wykonania. Zapraszamy do wspólnej zabawy a jednocześnie dobrego treningu.

Trening juniorów nr 3

Sensei Edyta Wilento 1dan zaprasza ponownie na trening. Dzisiaj trochę więcej kopnięć, a na koniec nowe zadanie do samodzielnego wykonania. Zapraszamy do wspólnej zabawy a jednocześnie dobrego treningu.

Wszystkie filmy są opublikowane w ramach playlist: „Treningi online dla dorosłych i młodzieży” oraz „Treningi online juniorów”
na kanale filmowym Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.