W ostatnią sobotę listopada – 30.11.2019r. w Hali OSiR w Kaliszu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate do lat 18, które rozgrywane są w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 33 klubów z PFKK i innych organizacjach karate full – contact w całym kraju. Impreza została zorganizowana przez Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate David Club kierowany przez sensei Tomasza Jeżyka 2dan. W XV Mistrzostwach wzięła udział drużyna składająca się z 9 osób ćwiczących w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate. Czterech zawodników wystartowało w konkurencji kata, natomiast sześciu stanęło na macie by sprawdzić swoje umiejętności w konkurencji kumite.

Mistrzostwa rozgrywały się bardzo sprawnie na 3 matach. Najmłodsi mogli sprawdzić się w kategoriach do lat 12, które jak co roku były jednymi z najliczniejszych. Zawodnicy wykazywali się nie tylko odwagą, ale także dobrym poziomem dyscypliny i umiejętności, który pokazywali na macie. Juniorzy, mimo młodego wieku potrafią podejść do wyzwania, jakim są zawody poważnie i profesjonalnie, odpowiednio się do nich przygotowując.
Na zawodach nie brakowało ciekawych akcji w wykonaniu młodych adeptów karate co dostarczyło niewątpliwie wielu wrażeń nie tylko startującym, ale również trenerom i kibicom.
Zawodnikom z naszego klubu udało się wywalczyć 4 srebrne medale i 1 brązowy!

Adrianna Sänger
: II miejsce w kata do lat 18,

Patryk Nowak: II miejsce w kata do lat 18, II miejsce w kumite 17-18lat -65kg,
Gracjan Materek: II miejsce w kumite 13-14lat +65kg,
Maja Kirdzik: III miejsce w kumite 11-12lat -40kg (debiutująca na zawodach tej rangi).

Wojciech Wadowski w kumite 11-12lat -50kg i Igor Suchodolski w kata do lat 18 otarli się o podium zdobywając IV miejsce.

Drużynowo nasz klub zajął IV miejsce w konkurencji kata.
Opiekunem drużyny była sempai Beata Materek, a w turnieju sędziowali sensei: Mariusz Rudziński 3dan, Dorota Talarek 1dan oraz Krzysztof Komorowski 1dan.

Gratulacje!

Foto: Adrianna Sänger