Rok 2018 był kolejnym czasem rozwoju. Oprócz treningów prowadzonych w Bydgoszczy w ZS-32 i Białych Błotach od dłuższego czasu, działa sekcja w Trzemiętowie i zostały założone nowe grupy: w Bydgoszczy w SP-46 i Łochowie. Główna praca została skierowana na szkolenie. Każda grupa wiekowa mogła znaleźć coś dla siebie w szkoleniach organizowanych przez PFKK i zaprzyjaźniony klub z Torunia.
W tym roku nasi zawodnicy wystąpili w 5 turniejach karate głównie zorganizowanych w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

W Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 PFKK w Solcu Kujawskim dwóch zawodników zdobyło miejsca medalowe: Adrianna Sänger zdobyła dwa medale I miejsce w kata do lat 18 i II miejsce w kumite 17-18lat -60kg, Gracjan Materek wywalczył II miejsce w kumite 13-14lat -65kg.

Członkowie klubu w 2018 roku wzięli udział w 12 szkoleniach oraz 5 turniejach karate zdobywając łącznie 27 wyróżnień w tym 16 w konkurencjach junior, 11 w konkurencjach senior. Łącznie 20 zawodników zdobywało medale w tym 8 seniorów i 12 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła: III miejsce w kumite w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Wyróżnienia zdobywali:
Igor Kubiak, Gracjan Materek, Adrianna Sänger, Wojciech Wadowski, Filip Mierzwa, Hubert Czerwiński, Adam Wiśniewski – 2;
Julia Błoch, Tomasz Grupa, Maja Kirdzik, Patryk Nowak, Oliwier Perenc, Hubert Nowicki, Igor Suchodolski, Nina Wadowska, Robert Błoch, Grzegorz Kaczmarek, Kamil Latanowicz, Piotr Porębski, Julia Żelazek – 1.

W tym roku Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate również otrzymała od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy finanse pozyskane z 1% podatku, które wydatkuje w kolejnym roku działalności – dziękujemy wszystkim darczyńcom. Klub otrzymał wsparcie w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Klub 2018”. Przyznane fundusze przeznaczone zostały na zakup sprzętu treningowego oraz prowadzenie zajęć z grupami junior.