W sobotę 28 kwietnia w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Konsultacje Kumite Juniorów w których wzięli udział ćwiczący w klubach naszego województwa. W hali sportowej  OSiR-u w Golubiu-Dobrzyniu ćwiczyło ponad 80 młodych karateków a wśród nich z naszego klubu zarówno z sekcji w Bydgoszczy i Białych Błotach. Szkolenie zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin. Głównym instruktorem prowadzącym szkolenie był sensei Mariusz Rudziński 2dan, który prowadzi na co dzień treningi w naszym klubie. Sensei Mariusz choć już nie startuje w zawodach sportowych to bardzo żywiołowo dzielił się swoim bogatym doświadczeniem w kumite…

 Pierwsza sesja treningowa poświęcona była nauce gdzie sensei Rudziński skupił się na  ataku i obronie przed uderzeniami prostymi i kopnięciami frontalnymi.
Wszyscy biorący udział w konsultacjach zostali podzieleni na 4 grupy według wieku dzięki czemu mogli trenować ze swoimi rówieśnikami. Każda grupa była również pod opieką instruktorów, którzy podpowiadali i korygowali błędy.
W drugiej części konsultacji trening poprowadził głównie shihan Artur Wilento. Podczas walk zadaniowych ćwiczący przede wszystkim koncentrowali się na przećwiczonych wcześniej kombinacjach.
Po zakończeniu konsultacji uczestnicy przemieścili się na zamek golubski gdzie zwiedzano wnętrza zamku i usłyszano ciekawe historie związane z jego przeszłością.