25-30 czerwca w Tucholi odbyła się Letnia Szkoła Karate dla najmłodszych ćwiczących. Wśród nich była duża grupa z naszego klubu z sekcji w Bydgoszczy i Białych Błotach. Cały obóz treningowo nastawiony był na ruch. Wszystkie treningi związane były z poruszaniem się z technikami karate również z partnerem. Również dodatkowe ćwiczenia i zabawy uzupełniały wcześniejsze treningi. Zawsze wieczorem doskonalono i uczono się nowych form kata, które prezentowano podczas pokazów grup. Na końcu obozu odbył się egzamin na stopnie kyu podczas którego 4 osoby z naszego klubu zdały na dwa stopnie…

Obozem kierował shihan Artur Wilento 5dan. Instruktorami prowadzącymi zajęcia byli sensei: Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan, Adam Witkowski 2dan, Mariusz Rudziński 2dan, Edyta Dembińska 1dan. W zajęciach pomagał również Krzysztof Komorowski 1dan, który również dbał o zdrowie podopiecznych oraz Jakub Kunkel 1dan.

Dodatkowe zajęcia urozmaicały pobyt w Tucholi. Pan Hajime Watanabe uczył podstaw języka japońskiego, chętni mogli również składać origami pod jego okiem. Różnego rodzaju gry i zabawy świetlicowe zapewniła sensei Edyta. Nowością było układanie dużych puzzli związanych z kyokushin karate.
W ramach wycieczki uczestnicy zwiedzali miasto zapoznając się z jego topografią i historią oraz muzeum Borów Tucholskich, w którym można było zobaczyć między innymi eksponaty związane z regionem a także makietę starego grodu zamkowego w Tucholi i kopię dwóch nagich mieczy znanych z Bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku. W Fojutowie uczestnicy spacerem podeszli do akweduktu zapoznając się z jego powstaniem oraz do wieży widokowej a kompleks rekreacyjny z basenami był świetnym miejscem relaksu tego dnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki i inne upominki.

W piątek 29 czerwca odbył się egzamin na stopnie kyu. Komisję egzaminacyjną stanowili instruktorzy prowadzący zajęcia na obozie. Większość uczestników podeszła do testu z dodatkową motywacją. Wyzwanie shihan Wilento by tak trenować podczas obozu aby zdać na dwa stopnie przyniosło efekt. Aż trzynaście osób zdało na dwa stopnie. Wśród nich było 4 zawodników z naszego klubu, którzy uzyskali dwa stopnie: Maja Kirdzik 7/1kyu, Michał Kuliński 8/1kyu, Wiktoria Wojciechowska 9/2kyu i Stanisław Kasprowicz 9/1kyu.

Serdeczne gratulacje za dobry wynik – 🙂 – OSU!!!

Zapraszamy za rok na następną Letnią Szkołę Karate.

Zdjęcia: Jakub Kunkel