18 stycznia 2018r. w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu – junior oraz senior. Przystąpiła do niego większość ćwiczących ze wszystkich sekcji naszego klubu… Dwa dni później w Toruniu seniorzy przystąpili do egzaminu na wyższe stopnie…

Egzamin odbył się w dwóch grupach: najpierw dla najmłodszych juniorów zdających na pomarańczowe pasy, potem dla zdających na wyższe stopnie i początkujących seniorów. Grupy, które stawiły się na egzaminie starały się z całych sił pokazać swoje najlepsze umiejętności.

Jak na każdym innym egzaminie najważniejszy jest test techniczny, czyli prawidłowe zaprezentowanie technik karate, zawartych w kihon: wykonywanych pojedynczo, w połączeniach, jak i podczas poruszania się ( ido-geiko ). Niemniej ważna była również postawa i zaangażowanie w czasie trwania egzaminu oraz ogólne postępy na treningach w swoich sekcjach. Oprócz tego, dla każdej z grup przygotowano zadania specjalne.

Podczas egzaminu grupy drugiej, osoby zdające na niebieskie pasy i wyżej musiały zaprezentować kata oraz przejść egzamin walki – kumite. Na dwa stopnie, otrzymując 9.2 kyu zdał Tomasz Grupa, gratulujemy!

W Toruniu 20 stycznia na egzaminie regionalnym seniorzy naszego klubu przystąpili do wymagającego egzaminu na wyższe stopnie. Na 4 kyu (zielone pasy) zdali: Beata Materek, Filip Mierzwa, Rafał Piórkowski, Maciej Sztraube, Adam Wiśniewski. Na 2kyu (brązowy pas) zdał Andrzej Wnęk.

Gratulacje dla wszystkich! Osu!