W dniu 27.10.2018 odbyła się XVI edycja Turnieju Challenger organizowana przez Opolski Klub Karate Kyokushin. Turniej już po raz 4 odbył się w formie gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Walki odbywały się na oświetlonym podeście, a zawodnicy prezentowani byli przed każdą walką na dużym telebimie. Turniej nie był wielką imprezą ale poziom walki był na najwyższym poziomie. Wśród walczących byli i  zawodnicy z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate….

Pojedynki w większości były prowadzone czysto. Zdobywane punkty przez walczących były widowiskowe. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. Patryk Nowak w kumite juniorów -65kg zajął III miejsce. Hubert Czerwiński walczył w kategorii ciężkiej +85kg seniorów. Pierwszą walkę zakończył w spektakularny sposób zdobywając ippon po technice ushiro-mawashi. Walka finałowa jednak nie poszła po myśli naszego zawodnika. W rezultacie Hubert Czerwiński zdobył II miejsce w tej kategorii. Gratulacje dla zawodników za dobrą postawę!!!

Zdjęcia: Piotr Sztencel, Mateusz Golomb