24 maja 2018r. w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu – junior oraz senior. Wzięli w nim udział ćwiczący w sekcjach klubu z Bydgoszczy, Białych Błot, Trzemiętowa, Koronowa oraz z klubu z Solca Kujawskiego. Głównym egzaminatorem był shihan Artur Wilento 5dan, asystowali sensei Mariusz Rudziński 2dan oraz Mikołaj Trojanek 1dan.

 Egzamin był podzielony na dwie tury: najpierw dla juniorów zdających swój pierwszy egzamin lub kolejny na pomarańczowe pasy, następna dla juniorów zdających na wyższe stopnie i początkujących seniorów.

 W pierwszej turze najważniejszą częścią był test techniczny poświęcony podstawowym technikom karate. Na początkujących czekały również zadania sprawnościowe, które dzielnie wykonywali.

 W drugiej turze egzamin był bardziej wymagający. Dynamiczne wykonanie technik w kihon-geiko oraz ido-geiko potrafiło niektórym odebrać dech w piersiach – była to walka z samym sobą. Zdający na 8kyu i wyżej mieli do wykonania dodatkowe, trudniejsze i bardziej złożone zadania. Na koniec musieli oni również zaprezentować kata, a następnie przystąpić do testu kumite.

 Wiele osób prezentowało bardzo dobry poziom, jednak najlepiej wypadły trzy osoby. Zostały one wypromowane na dwa stopnie:

 Stopnie junior: Nina Wadowska 10/2 kyu, Karolina Kubiak 10/2 kyu – pierwszy egzamin!

 Stopnie senior: Grzegorz Kaczmarek – 8kyu.

 Dwa dni później, 26 maja odbył się regionalny egzamin w Toruniu. Przystąpili do niego również seniorzy z naszego klubu, zdający na wyższe stopnie kyu.

 Na brązowy pas najwyższy stopień uczniowski zdał Robert Dudek – 1kyu. Egzamin z pozytywnym wynikiem zaliczyli również: Beata Materek 3kyu, Marta Nawrocka 3 kyu oraz Robert Błoch 4kyu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze karate!