W dniach 15-21 lipca 2018 w Tucholi odbył się V Obóz Letni Junior PFKK – przeznaczony dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat. Udział w nim wzięło 23 juniorów z klubów z całej Polski, w tym trójka z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan, Artur Wilento 5dan oraz Marcin Jeremicz 2kyu.

 Na treningach doskonalono przede wszystkim dokładność i szybkość technik. Każdy dopracowywał swoje taktyki ataku i obrony, a także poznał nowe rozwiązania przydatne podczas walki sportowej kyokushin karate.  Dużo czasu poświęcono na walkę z cieniem, która była stałym elementem każdego treningu. Uczestnicy obozu poznali też odmienne metody treningowe, zaczerpnięte z Japonii, z wykorzystaniem niecodziennego sprzętu.

  Wieczorami odbywał się trening kata. Uczestnicy zostali podzielenie na dwie grupy ze względu na poziom zaawansowania. Ostatniego dnia odbył się pokaz, gdzie każdy miał przedstawić kata, które nauczył się podczas obozu.

 Na podsumowanie każdego dnia wszyscy spotykali się w sali konferencyjnej, w której oglądali materiały szkoleniowe, filmy oraz układali wyjątkowe puzzle, stworzone ze zdjęć z tegorocznych Mistrzostw Europy we Wrocławiu i nie tylko.

 Oprócz treningów uczestnicy obozu nie raz mogli podziwiać Tucholę, dowiadując się o jej wspaniałej historii. W ramach odpoczynku, czwartkowe przedpołudnie wszyscy spędzili w kompleksie rekreacyjno – wypoczynkowym w Fojutowie.

 Obóz zakończył się egzaminem na stopnie szkoleniowe kyu. Z naszego klubu przystąpiły do niego 2 osoby. Pozytywnie wypadł Jan Gil, który zdał na 6kyu.

  Wyjazd mimo niepewnej pogody był bardzo udany. Uczestnicy zdobyli nową wiedzę i umiejętności, które na pewno zaowocują w przyszłych treningach. Każdy uczestnik wyjechał z Tucholi z pamiątkową, obozową koszulką.

Do zobaczenia za rok, OSU!