W dniach 3-13 lipca w Ostrowie odbył się Obóz Letni – Wakacje z Karate nad Bałtykiem. Również w tym obozie udział wzięli nasi podopieczni. Głównym celem treningowym była nauka nowych umiejętności w zależności od stopnia zaawansowania. Wyzwania rzucone przez shihan Wilento na początku obozu dopingowały do uważnej pracy podczas obozu. Rezultatem była promocja na dwa stopnie najlepszych zdających egzamin. Aż 6 osób z Bydgoszczy otrzymało promocje na dwa stopnie!!!..

Obóz prowadzili shihan Artur Wilento 5dan i Piotr Zembrzuski 5dan oraz sensei Michał Okoński 3dan, Peter Gawlik 3dan, Ewelina Mirosław 2dan, Tomasz Semeniuk 1dan i wspomagający sensei lekarz Krzysztof Komorowski 1dan.
Pierwszego dnia obozu odbył się trening integracyjny w Jastrzębiej Górze. Tam swój obóz prowadzili m.in. sensei Tomasz Lenkiewicz 4dan z Radzymina i Tomasz Najduch 3dan z Katowic. Odbył się wspólny trening kihon-geiko na boisku i na plaży morskiej.
Codziennie odbywały się zajęcia o różnej tematyce treningowej związanej z kształceniem techniki karate. Każdego wieczoru miał miejsce trening kata w tym z kijem – bo oraz pokazy umiejętności grup. Nie zabrakło treningu na plaży a tam turnieju sumo. Po eliminacjach w grupach w finale walczyło 4 zawodników z Bydgoszczy. Cały turniej wygrał Maciej Kuliński z naszego klubu.
Ważnymi tematami były zajęcia przygotowujące do bezpośredniej walki kumite i samoobrony ura-waza.
Trening mocno – nocny był sprawdzianem wytrwałości. Późna pora i atmosfera nocy oświetlonej tylko przez płomienie pochodni wprowadziła nastrój tajemniczości. Ćwiczący dzielnie trenowali wykonując różne zadania w tym również kumite zadaniowe.

Zajęcia dodatkowe umilały czas pobytu w ośrodku. Pan Hajime Watanabe uczył podstaw języka japońskiego, kaligrafii (tuszem i pędzelkiem) i chętnych origami. Można było składać puzzle o tematyce karate i nauczyć się chodzić na szczudłach. Odbył się również turniej piłkarski „lion baton cup” 🙂
Podczas wycieczki do Gdyni grupa spacerem przez skwer Kościuszki dotarła do Akwarium Morskiego MIR, po drodze oglądając okręt wojenny ORP Błyskawica i trzymasztowy żaglowiec Dar Pomorza. Potem wszyscy weszli na punkt widokowy Kamienną Górę gdzie można było zobaczyć panoramę Gdyni. W międzyczasie zwiedzający usłyszeli krótką historię powstania portu i miasta Gdyni. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki i inne upominki.

Podsumowaniem obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Głównymi egzaminatorami byli shihan Wilento i Zembrzuski. Poszczególne części egzaminu przeprowadzili instruktorzy. Oprócz wymaganych zadań na poszczególne stopnie, zdający musieli zaprezentować nowe umiejętności w tym jedno nowo nauczone kata. Na zakończenie egzaminu wszyscy uczestnicy obozu wzięli udział w kumite z podziałem na wiek i stopnie zaawansowania.
Z pośród 14 osób które zdały egzamin na dwa stopnie kyu aż sześcioro było z naszego klubu: Igor Kubiak i Wojciech Wadowski 5/1kyu, Maciej Koczorowski 7/2kyu, Szymon Zieliński 7/1kyu, Tomasz Grupa 8/2kyu, Nina Wadowska 9/2kyu

Serdeczne gratulacje i tak trzymać – 🙂 OSU!!!

Zapraszamy za rok na kolejne Wakacje z Karate