W dniach 8-11 marca 2018 r w COS Wałcz odbyło się Seminarium Kumite. Szkolenie zorganizowała Polska Federacja Kyokushin Karate. Prowadzącymi seminarium byli shihan Bogusław Jeremicz 5dan, Artur Wilento 5dan oraz gość specjalny sensei Konrad Kozubowski 3dan mistrz Europy w kata i vice mistrz Europy w kumite do 65kg. W seminarium uczestniczyli ćwiczący w klubach PFKK oraz shihan Mariusz Godoś 5dan i Tomasz Basiak 5dan. Grupa 11 członków naszego klubu również wzięła udział w tym szkoleniu…

Każdy dzień rozpoczynał rozruch na boisku ośrodka przygotowań olimpijskich w Wałczu. Dwa treningi dziennie na których instruktorzy pokazywali metody kształtowania techniki walki i taktykę walki kyokushin karate. Sensei Kozubowski pokazał kilka swoich ulubionych technik, które stosuje w walce i sposób ich doskonalenia. Shihan Jeremicz skoncentrował się na treningu Iken i przełożeniu tych ćwiczeń na technikę karate. Shihan Wilento skupił się na technikach wykonywanych przez zejście z linii ataku. Wszystkie części treningów uzupełniały się z sobą.
Na przed ostatnim treningu w sobotę wieczorem odbył się sparing – tym razem 25 walk. Próba była wyczerpująca ale wszyscy walczyli do końca.
Po zajęciach w ramach relaksu uczestniczy mogli skorzystać z basenu i sauny.
Zapraszamy za rok na kolejne seminarium kumite.

Z naszego klubu w seminarium wzięli udział: Mariusz Rudziński, Krzysztof Komorowski, Mikołaj Trojanek, Dorota Talarek, Robert Dudek, Hubert Czerwiński, Beata Materek, Marta Nawrocka, Rafał Piórkowski, Kamil Latanowicz, Marcin Kawa