W niedzielę 28 stycznia 2018 odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Toruniu. Podczas tych zawodów wystąpili głównie mało doświadczeni zawodnicy – juniorzy, jak i seniorzy. Była to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności…

Zawody odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Legionów 210 w Toruniu. Imprezę zorganizował Toruński Klub Karate Kyokushin. Sędzią głównym był Artur Wilento 5dan.

W zawodach wzięło udział 165 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w PFKK z Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna oraz z Kościerzyny. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kata – 90 zawodników, kumite – 145.

Turniej odbywał się na trzech matach. Konkurencja kata odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, natomiast podczas walk był również podział na kategorie wagowe.

Mimo, że były to zawody skierowane głównie dla początkujących, poziom prezentowany przez zawodników był wysoki.

W tej imprezie wzięło udział 20 zawodników z naszego klubu. Bydgoszczanie wspierani przez dwóch sekundantów – Adriannę Sänger i Huberta Czerwińskiego, poradzili sobie bardzo dobrze! Drużynowo zajęliśmy III miejsce w konkurencji kumite, a na ten sukces złożyły się wyniki naszych reprezentantów. Aż 10 z nich zdobyło miejsca medalowe, a 3 znalazło się tuż za podium.

Zawody sędziował m.in. Krzysztof Komorowski 1dan oraz Mariusz Rudziński 2 dan.

Wyniki zawodników BSKK:

Igor Kubiak – I miejsce 9-10lat -35kg.
Julian Nowicki – I miejsce 9-10 lat -40kg.
Julia Winiarska – IV miejsce 9-10 lat -30kg.
Maja Kirdzik – II miejsce 9-10 lat -35kg.
Oliwier Perenc – I miejsce 11-12lat -37kg.
Wojciech Wadowski – II miejsce 11-12lat -37kg.
Hubert Nowicki – I miejsce 11-12lat +45kg
Gracjan Materek – II miejsce 13-14lat +55kg.
Maciej Koczorowski – IV miejsce 13-14lat +55kg.
Piotr Porębski – II miejsce -70kg seniorów.
Filip Mierzwa – I miejsce -85kg seniorów.
Adam Wiśniewski – III miejsce +85kg seniorów.
Kamil Latanowicz – IV miejsce +85kg seniorów.

Gratulujemy!