W dniach 23-26 sierpnia 2018 roku odbył się Obóz Letni Shinkyokushin w Bydgoszczy. To wyjątkowe wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce w naszym mieście. Organizatorami obozu była Polska Federacja Kyokushin Karate oraz Tomasz Basiak Shinkyokushin Team. Na specjalne zaproszenie przyjechali shihan Kensaku Yamamoto 4dan wraz ze swoją utytułowaną zawodniczką Emi Shoguchi 2dan. Zajęcia oprócz naszych gości prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan i shihan Artur Wilento 5dan. Nie zabrakło na nim licznej grupy z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate.

 Obóz rozpoczął się w czwartkowe popołudnie, podczas którego odbyły się dwa treningi. Następny dzień, jak i dwa pozostałe rozpoczynały się rozruchem o godz. 7:00. Przed przyjazdem gości z Japonii, odbył się trening kata. Uczestnicy zostali podzieleni według stopni. Każda grupa miała swojego instruktora, który prezentował kata i tłumaczył szczegóły wykonania również w oparciu o bunkai. Wśród nich był także tegoroczny mistrz Europy w kata – Konrad Kozubowski.

 Po południu odbyło się uroczyste przywitanie gości. Jako pierwszy, trening poprowadził shihan Yamamoto. Jego treningi skupiały się przede wszystkim na doskonaleniu różnorodnych kopnięć i pozycjach, które należy przyjmować podczas ich wykonywania.

  Wieczorem kiedy część osób zdawała egzamin na stopnie kyu i dan, reszta obozowiczów miała zajęcia w plenerze z sensei Emi Shoguchi. Sensei zwracała szczególną uwagę na szybkość i precyzję uderzeń, wykluczając niepotrzebne ruchy.

 W sobotę podczas przedpołudniowego treningu, uczestnicy obozu doskonalili techniki ręczne z użyciem tarcz treningowych, z nikim innym jak z Mistrzynią Świata. Po obiedzie odbyło się kumite wraz z walkami egzaminacyjnymi oraz test tameshiwari dla zdających na stopnie mistrzowskie.

Jak w każdy ostatni wieczór obozu, wszyscy spotkali się na pożegnalnej kolacji tzw. „Sayonara”, gdzie w miłej, przyjacielskiej atmosferze mogli wspominać obóz czy też inne wydarzenia a także spędzić czas z gośćmi z Japonii.

W niedziele po treningu z shihan Yamamoto, nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników egzaminu wraz z pożegnaniem.

Obóz, który po raz pierwszy odbył się w naszym mieście był bardzo udany. Uczestnicy zyskali nowe doświadczenia, które na pewno wykorzystają w swoim codziennym treningu.

 W seminarium brała udział liczna grupa z naszego klubu: Mariusz Rudziński, Krzysztof Komorowski, Mikołaj Trojanek, Dorota Talarek, Vyacheslav Orlov, Robert Dudek, Adrianna Sanger, Julia Żelazek, Hubert Czerwiński, Andrzej Wnęk, Adam Wiśniewski, Igor Suchodolski, Beata Materek, Rafał Duczmal, Marcin Kawa, Robert Błoch, Marta Nawrocka, Kamil Latanowicz.

Podczas egzaminu na wyższy stopień 3 kyu zdał Adam WiśniewskiGratulujemy!

Zdjęcia: Ireneusz Sanger / Piotr Sztencel – więcej zdjęć klik