Podczas tegorocznych ferii po raz VII byliśmy na Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu. W pierwszym turnusie 11-14 lutego uczestniczyli ćwiczący w klubach z Bydgoszczy i Torunia. Zajęcia prowadzili shihan Artur Wilento 5dan oraz sensei Mariusz Rudziński 2dan i Adam Witkowski 2dan. Lekcje języka japońskiego i origami prowadził pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego. Z naszego klubu w wyjeździe wzięli udział ćwiczący w sekcjach w Bydgoszczy, Białych Błotach i Trzemiętowie.
Ferie w tym roku były nieco kapryśnie jeżeli chodzi o pogodę. Nie przeszkodziło to w aktywnych spacerach, kontakcie z przyrodą i historią prawie 150-letniego parku solankowego. Również podczas przejścia przez centrum miasta była okazja zobaczyć miejsca związane z historią miasta na soli…

W trakcie treningów skupiono się na doskonaleniu i poszerzeniu możliwości wykorzystania kopnięcia mawashi-geri w walce. Uczono się nowych form kata i pokonania specjalnego toru przeszkód. Całość uzupełniano materiałami filmowymi gdzie można było zobaczyć walki juniorów w japońskich turniejach.
Nie zabrakło również kina nocnego i seansu filmowego w Kiniomax..
Na koniec tradycyjny rzut czapkami podsumował udział w Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu.
Zapraszamy za rok!