Rok 2012 był dla klubu kolejnym rokiem działalności, ale pod nową nazwą. W związku ze zmianą organizacyjną struktur PFKK na walnym zebraniu klubu przyjęta została nazwa BYDGOSKA SZKOŁA KYOKUSHIN KARATE. Tę nazwę i nowy wizerunek promowaliśmy również w internecie. Wszystkimi poczynaniami zajął się Kacper Cieślak trenujący w naszym klubie. Powstała nowa strona internetowa oraz strona na Facebooku. Również nakręcone zostały krótkie materiały filmowe pokazujące pracę w sekcjach klubu zamieszczone na YouTube. Dzięki tym staraniom można było zauważyć wzrost zainteresowania naszą działalnością.

Treningi klubu prowadzone były w dwóch miejscach: w Bydgoszczy i Białych Błotach. W sekcjach w Bydgoszczy cały czas tworzone są grupy tak by były stabilne w przyszłości dlatego mniejszą uwagę poświęcono na szkolenie w kierunku sportowym, a większą na podniesienie umiejętności ćwiczących. W sekcji w Białych Błotach, która funkcjonuje prawie od początku działalności klubu, z kolei większą uwagę zwrócono na szkolenie zawodników i przygotowanie do startów w turniejach.

W grudniu klub zorganizował Turniej Gwiazdkowy Juniorów w ZS-32 w Bydgoszczy. Była to impreza integracyjna dla najmłodszych z naszego klubu i klubu z Torunia. Startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i medale.

W Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK rozegranych w Mielcu trzech naszych zawodników wywalczyło miejsca na podium mistrzostw. W kategorii wiekowej 13-14lat II miejsca wywalczyli: Hubert Czerwiński +60kg, Filip Górecki -60kg. W kategorii wiekowej 15-16lat Paulina Wetphal zajęła III miejsce +55kg.

Ważny sukces odniósł Kacper Glanc, który wziął udział w Pucharze Holandii i wywalczył wśród juniorów I miejsce.

W rozegranych w Nowej Rudzie Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat Shinkyokushin dwóch naszych zawodników zajęło III miejsca: Mariusz Rudziński w kategorii +90kg seniorów i Kacper Glanc -65kg w kategorii juniorów.

Członkowie klubu w 2012 roku wzięli udział w 6 szkoleniach oraz 7 turniejach karate i 1 turnieju kick-boxingu zdobywając łącznie 26 wyróżnień w tym 24 w konkurencjach junior, 2 w konkurencjach senior. Łącznie 15 zawodników zdobywało medale w tym 2 seniorów i 13 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła:
III miejsce w kata w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Wąbrzeźnie.

Najwięcej miejsc medalowych w turniejach wywalczyli:
Paulina Westphal – 4,
Hubert Czerwiński i Adrianna Sanger – 3,

Wyróżnienia również zdobywali:
Kacper Glanc, Filip Górecki, Igor Suchodolski, Julia Żelazek – 2,
Mariusz Rudziński, Mikołaj Trojanek, Wiktor Bejtka, Agata Cisewska, Paulina Mielcarek, Patryk Nowak, Tymoteusz Prud, Daniel Ziółkowski – 1.