Na początku wakacji 1-10 lipca w Okoninach Nadjeziornych odbył się Obóz Szkoleniowo Wypoczynkowy w którym uczestniczyli ćwiczący karate z Bydgoszczy, Torunia, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Chełmna, Złocieńca.

Obóz prowadzili: Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan oraz pomagał i rolę lekarza obozu pełnił Krzysztof Komorowski 1kyu.

Zajęcia w grupach odbywały się 4 razy dziennie. Zajęcia związane z karate odbywały się w różnych formach i miejscach w zależności od tematów treningów. Szczególny nacisk instruktorzy kładli na prawidłowe zrozumienie i wykonanie technik karate. Dużo uwagi poświęcono na naukę zachowań podczas walki zarówno sportowej jak i z uderzeniami na głowę i samoobronie w różnych sytuacjach zagrożenia. Wszystkie te aspekty przeplatały się ze sobą. Do ćwiczeń używano różnego rodzaju tarcz treningowych oraz worków a także ochraniaczy w tym rękawic bokserskich.

Na koniec obozu odbył się egzamin do którego przystąpiło 55 osób. Wyniki egzaminu ogłoszone zostały podczas ogniska – sayonara.

Więcej informacji na stronie: http://federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=68