28 listopada w Mielcu odbyły się Mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin/Shinkyokushin do lat 16 PFKK I POS. W turnieju wzięła również udział 4 osobowa reprezentacja Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate.

W konkurencji kata do lat 16 Paulina Westphal zajęła IV miejsce.

Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy w kumite. W kategorii wiekowej 13-14 lat walczyło trzech naszych zawodników Dawid Mossakowski w kategorii +60kg pierwszą swoją walkę wygrał bezapelacyjnie niestety w kolejnym pojedynku przegrał i tym samym nie mógł walczyć w turze finałowej.

W tej samej kategorii wagowej Hubert Czerwiński trzy swoje pojedynki zwyciężył jednogłośnie zdobywając punkty. W finale uległ zawodnikowi ze Szczawna-Zdroju tym samym zdobył tytuł vice mistrza Polski.

Filip Górecki walczył w kategorii -60kg. Wygrał swoje pojedynki eliminacyjne. Niestety dotkliwa kontuzja palca nie pozwoliła mu stoczyć walki finałowej i tym samym zajął II miejsce w swojej kategorii.

Paulina Westphal w kategorii 15-16 lat +55kg w walce o III miejsce pokonała zawodniczkę z Torunia. Zawodnikom sekundował Piotr Pawlikowski.

Serdeczne podziękowania dla Krzysztofa Komorowskiego za organizację wyjazdu na zawody – OSU!!!