4 marca w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat POS i PFKK. Jednocześnie turniej nosił miano Polskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai w Antwerpii 2012. W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w czterech organizacjach POS, PFKK, PFKS, PZKK.

Turniej zorganizowała Sekcja Kyokushin Karate Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie kierowana przez Krzysztofa Kornackiego 3dan. Sędziom Głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 5dan. Finały Turnieju otworzyła Burmistrz Miasta Nowa Ruda Pani Marzena Wolińska.

Zawody odbyły się w Hali Sportowej CTS w Nowej Rudzie. Rozegrano konkurencje kata i kumite osobno dla juniorów i seniorów. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy z Bydgoszczy, Chełmna, Torunia i Wąbrzeźna. Większość walk w całym turnieju stała na wysokim poziomie. Pojedynki wielokrotnie kończyły się dopiero w ostatnich sekundach walki. Podczas tego turnieju wyłoniono skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Antwerpii. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca pierwsze i drugie automatycznie zostali zakwalifikowani.

Dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Mariusz Rudziński +90kg seniorów i Kacper Glanc -65kg juniorów. To zabrakło, żeby zakwalifikować się do Mistrzostw Europy. Walki sędziował między innymi Krzysztof Komorowski z naszego klubu.