28 kwietnia zostały rozegrane Mistrzostwa Juniorów PFKK Województwa Kujawsko Pomorskiego. Turniej zorganizował Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 2dan. Mistrzostwa odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie przy ul. Żeromskiego 6. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów naszego województwa zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z: Torunia, Solca Kujawskiego, Świecia, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna i gościnnie z Gdańska a także w Polskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group z Bydgoszczy.Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach – kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Łącznie w konkurencji kata wzięło udział 92, a w kumite 88 zawodników. Mistrzostwa dla naszych zawodników były bardzo udane. W drużynie znalazło się 10 młodych  zawodników w tym większość z małym doświadczeniem turniejowym. Mimo to 7 z nich stanęło na podium zdobywając pamiątkowe puchary mistrzostw. Dwukrotnie wyróżniona została Julia Żelazek wygrywając swoją konkurencję w kata i zajmując II miejsce w kumite.

Wyniki zawodników z naszego klubu:

KATA:
Pierwszy krok chłopców: I miejsce – Nowak Patryk ( Bydgoszcz)
Kata do lat 10 dziewcząt i chłopców: II miejsce – Suchodolski Igor (Bydgoszcz)
Kata do lat 12 dziewcząt: III miejsce – Sanger Adrianna (Bydgoszcz)
Kata do lat 14 dziewcząt i chłopców: I miejsce – Żelazek Julia (Bydgoszcz)
Kata do lat 18 dziewcząt: IV miejsce – Westphal Paulina (Bydgoszcz)

KUMITE:
Kumite chłopców 9-10 lat – 33kg: IV miejsce – Suchodolski Igor (Bydgoszcz)
Kumite dziewcząt 13-14 lat -45kg: II miejsce – Żelazek Julia (Bydgoszcz)
Kumite chłopców 13-14 lat +55kg: III miejsce – Czerwiński Hubert (Bydgoszcz)
Kumite dziewcząt 15-16 lat + 60kg: II miejsce – Westphal Paulina (Bydgoszcz)
Kumite chłopców 15-16 lat + 60kg: IV miejsce – Komorowski Wojciech (Bydgoszcz)
Kumite chłopców 17-18 lat +65kg: II miejsce – Glanc Kacper (Bydgoszcz)

Pełne wyniki: pobierz plik