W niedzielę 27 maja 2012 w Solcu Kujawskim zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. W imprezie wzięło udział 132 zawodników z klubów z północnych województw Polski oraz gościnnie ze Szczawna Zdroju i Jeleniej Góry zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate oraz Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach kumite i kata dla juniorów i seniorów.Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawski kierowany przez Tomasza Marcysiaka 2dan. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane na dwóch matach w Hali widowiskowo-sportowej OSiR…
W kata na każdym poziomie widać było znaczną poprawę, szczególnie wśród zawodniczek. W kumite rywalizacja była zacięta często do ostatnich chwil walki… W kategorii -80kg I miejsce zajął Mikołaj Trojanek z Bydgoszczy.

Część zawodników zdecydowała się na udział w dwóch konkurencjach i czasami w każdej zajmowali miejsca medalowe. To również świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym i wszechstronności młodych zawodników. Podwójne medale kata/kumite zdobyła w kategorii 15-16lat  Paulina Westphal z Bydgoszczy.

Więcej informacji na stronie: http://federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=66