W dniach 31.07-5.08.2012 w Tucholi odbył się IX Ogólnopolski Obóz Letni PFKK. Gośćmi specjalnymi byli Lilian Mungra 4 dan (Prezydent Holenderskiej Organizacji Shinkyokushin, BC) oraz Gosse Meerstra 4 dan, który w latach 90-tych wielokrotnie prowadził obozy letnie w Polsce m.in. w Krakowie, Szczytnie, Kokotku kiedy większość zrzeszona była tylko w Polskim Związku Karate.Zajęcia treningowe odbywały się w grupach w zależności od stopnia zaawansowania. Każdy poranny rozruch i treningi K-1 w jednej grupie, które prowadzili poszczególni instruktorzy oraz shihan Jeremicz prezentujący proste rozwiązania treningowe zaczerpnięte z Crossfitu.

Podczas tegorocznego Obozu w Tucholi miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Andrzej Poczwardowski rzucił sobie wyzwanie.. W sobotę 4 sierpnia 2012 roku podczas Obozu Letniego w Tucholi o godz 19:30 rozpoczął się test 50 kumite – Go-ju kumite. Na macie stanęło 26 przeciwników posiadających czarne pasy i stopnie seniorskie.

Uwieńczeniem tej pracy dla niektórych był test egzaminacyjny zdających na stopnie kyu i dan. W tym roku z naszego regionu na stopnie dan nikt nie zdawał ale pomyślnie zaliczyli test zdający na stopnie senior brązowe pasy: na 2 kyu: Dawid Falkowski z Torunia, Kamil Murawski z Solca Kujawskiego; na 1kyu Tomasz Semeniuk z Golubia-Dobrzynia, Mikołaj Trojanek z Bydgoszczy

Więcej informacji na stronie: https://torunkarate.pl/2012/08/04/andrzej-poczwardowski-go-ju-kumite/