Rok 2011 był czasem reorganizacji struktur klubu. Sporo uwagi poświęciliśmy na autopromocję i zwiększenie ilości ćwiczących. Mocno zacieśniła się współpraca z Zespołem Szkół nr 32 w Bydgoszczy gdzie prowadzone są treningi. W ZS-32 odbywały się lekcje wychowania fizycznego promujące kyokushin karate oraz lekcje w klasach, które prowadził instruktor Artur Wilento 4dan.
Dużo uwagi zwróciliśmy na integrację wewnątrz klubu oraz polepszenie szkolenia i podniesienie kwalifikacji zawodników i instruktorów. Braliśmy udział w szkoleniach ogólnopolskich oraz organizowanych imprezach przez współpracujący z nami klub z Torunia.

W tym roku zmieniły się również struktury organizacyjne PFKK, do której należy nasz klub. PFKK zakończyło współpracę z Kyokushin-kan International i rozpoczęła działalność poprzez swoich przedstawicieli z WKO Shinkyokushinkai. Tym samym i nasz klub wszedł w struktury Shinkyokushin Karate. Mamy nadzieję, że ten krok da całej organizacji większe możliwości rozwoju.

Wyróżnieniem dla nas było powołanie do kadry PFKK dwóch naszych zawodników oraz ich udział w Mistrzostwach Europy Shinkyokushin kadetów i U-22 w Kobierzycach i Wrocławiu 2-3 grudnia 2011 roku. W tych zawodach Mikołaj Trojanek walczył w kategorii -70kg U-22, natomiast Kacper Glanc w kategorii -60kg kadetów zdobył III miejsce.

Ważnym dla naszego klubu było również uczestnictwo w szkoleniu w Fukushimie w Japonii Artura Wilento i Krzysztofa Komorowskiego. Krzysztof Komorowski ponadto ukończył kurs i uzyskał uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona. Zwiększyło to nasze możliwości kadrowe i zabezpieczyło działanie sekcji w Białych Błotach.

W tym roku została doposażona sprzętowo sekcja klubu w Bydgoszczy. Dzięki temu podniosła się atrakcyjność zajęć i możliwości szkoleniowe. Każdy kto zgłosi się na zajęcia ma szanse poznawać karate kyokushin w różnych jego aspektach, trenując w grupach wiekowych i zaawansowania.

Członkowie klubu w 2011 roku wzięli udział w 7 szkoleniach oraz 6 turniejach karate zdobywając łącznie 12 wyróżnień w tym 11 w konkurencjach junior, 1 w konkurencjach senior. Łącznie 6 zawodników zdobywało medale w tym 1 senior i 5 juniorów.

W Mistrzostwach Województwa Kacper Glanc uzyskał tytuł najlepszego zawodnika turnieju zajmując I miejsce w kata i kumite do lat 16.

Miejsca medalowe w turniejach wywalczyli:
Kacper Glanc, Filip Górecki – 3,
Paulina Westphal, Julia Żelazek – 2,
Igor Suchodolski, Dorota Zawadzka – 1.