12 marca w sobotę w hali sportowej OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate naszego województwa. Mistrzostwa zorganizował Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez Tomasza Marcysiaka 2dan. W Mistrzostwach wzięli udział juniorzy ćwiczący w klubach zrzeszonych w PFKK oraz innych organizacjach i federacjach karate kyokushin z Bydgoszczy-union, Bydgoszczy-kan, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Inowrocławia, Lipna, Wąbrzeźna, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Włocławka.

Była to impreza, która miała na celu ponowne zintegrowanie środowiska kyokushin we wspólnych zawodach sportowych. Rywalizacja na turnieju odbyła się w dwóch zasadniczych konkurencjach: kata i kumite.

Konkurencja kata została rozegrana na 3 planszach i z podziałem na grupy wiekowe dla dziewcząt i chłopców. W konkurencji „Pierwszego Kroku” wystartowała największa ilość zawodników bo aż 64 osoby!! Zarówna ta jak i kata do lat 10 i 12 oceniano w systemie porównania na chorągiewki. Dawało to namiastkę prawdziwej walki a zawodnicy kilkukrotnie musieli prezentować swoje umiejętności na planszy. Kata do lat 14 i 16 oceniono systemem punktowym w dwóch rundach.

Kumite rozegrano na dwóch matach jednocześnie z podziałem na grupy wiekowe i wagowe. Wszyscy zawodnicy musieli używać kompletu ochraniaczy. Nie przeszkadzało to jednak w tym by walki były zacięte i mocne. Po raz pierwszy na tych zawodach rozegrana została kategoria 9-10 lat. Spotkała się ze sporym zainteresowaniem a ci bardzo młodzi zawodnicy prezentowali znakomitego ducha walki popartego dobrą techniką. W trakcie turnieju można było obserwować wiele ciekawych walk. Dla zawodników startujących w turniejach był to kolejny sprawdzian przed zawodami większej rangi. W tych zawodach wzięła udział również grupa nowych zawodników, którzy dzielnie stawiali czoła znacznie doświadczonym.

W podsumowaniu drużynowym poszczególne miejsca zajęli:
W kata: I miejsce Toruń, II miejsce Solec Kujawski, III miejsce Inowrocław.
W kumite: I miejsce Toruń, II miejsce Chełmno, III miejsce Solec Kujawski.

Trzech naszych zawodników zdobyło miejsca na podium. Julia Żelazek I miejsce w kata do lat 12, Filip Górecki III miejsce w kata do lat 12 i I miejsce w kumite +40kg 11-12lat. Kacper Glanc dwukrotnie stanął na najwyższym podium Mistrzostw Województwa zdobywając I miejsca w kategorii kata do lat 16 i kumite -65kg 15-16lat. Tym samym został ogłoszony najlepszym zawodnikiem turnieju!