W dniach 7-9 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium instruktorskie oraz konsultacje kadry Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Shihan Bogusław Jeremicz 5 dan poprowadził głównie zajęcia z metodyki ćwiczeń na małych tarczach tzw. tajkach. Zaproszony na seminarium sensei Jacek Baranowski 4 dan prezes Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai wyjaśnił szczegóły prawidłowego wykonania kata Yantsu i Tsukino. Sensei Dariusz Jasiakiewicz z komisji sędziowskiej oraz sensei Jacek Baranowski w ramach szkolenia sędziów wyjaśnili, niektóre zasady sędziowania zawodów WKO oraz EKO Shinkyokushin.

W tym roku równolegle z seminarium odbywały się konsultacje kadry PFKK przygotowującej się do tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów i U22 we Wrocławiu. Zajęcia prowadzili sensei Artur Wilento i Jarosław Rogala, którzy realizowali kolejny etap programu przygotowań kadry. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały testy mające na celu sprawdzenie wytrenowania zawodników. Treningi odbywały się na macie oraz nowo oddanej sali do sportów walki przy pływalni krytej w OPO w Wałczu. Na koniec zawodnicy odbyli kilka walk sparingowych z oceną sędziów tak jak na zawodach sportowych. Te konsultacje pozwoliły zobaczyć dobre strony przygotowań poszczególnych zawodników ale również i wyłapać pewne braki. Uwagi przekazano po zakończeniu konsultacji a zawodnicy otrzymali dalsze wskazówki do pracy w swoich klubach. Podczas konsultacji zweryfikowano również skład reprezentacji PFKK.

Z naszego regionu w nadchodzących Mistrzostwach Europy wezmą udział:

Kadeci: Bartłomiej Zaleśkiewicz i Elwira Plewa z Wąbrzeźna, Kacper Glanc z Bydgoszczy, Olga Stolarczyk z Solca Kujawskiego.

U22: Mikołaj Trojanek z Bydgoszczy, Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak Torunia, Tomasz Zawadzki i Paulina Miszczak z Chełmna.