W dniach 11-13 lutego w Fukushima w Japonii odbyło się coroczne seminarium instruktorskie. W tym roku w seminarium wzięło udział 170 osób z Japonii oraz innych krajów, w tym 10 osób z Polski. Wśród polskiej ekipy było 5 osób z naszego regionu z klubów w Toruniu i Bydgoszczy.

Seminarium poprowadzili kancho Royama, fuku kancho Hiroshige oraz shihan Okazaki. Gościem specjalnym był mistrz Sun Li, który poprowadził trening I-ken. W szkoleniu z naszego klubu wziął udział Krzysztof Komorowski.
W programie seminarium było doskonalenie kata, w tym kata z Bo, poruszanie się w walce oraz zastosowanie elementów i-ken i kata w walce. Shihan Hiroshige oraz  Kaneko zaprezentowali zasady i elementy walki shinken shobu czyli z uderzeniami na głowę rękoma. Zaskakującym punktem szkolenia był trening na śniegu 🙂 całe szczęście, że nie był to taki śnieg jak w Polsce w tym okresie!! 🙂

Po seminarium wykorzystano kilka dni pobytu na zwiedzanie Tokio i Kamakury. Między innymi odwiedziliśmy miejsca związane z historią karate czyli dojo Masutatsu Oyama oraz grób na cmentarzu przy świątyni buddyjskiej w Gokokuji grób Gishina Funakoshi w Kamakurze.

Więcej zdjęć na: www.archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=169