Na początku wakacji 25.06-07.07.2011 odbył się Obóz Letni „Wakacje z Karate w Mikoszewie” zorganizowany przez Toruński Klub Karate Kyokushin. W obozie wzięli udział ćwiczący w klubach kyokushin w Bydgoszczy, Chełmnie, Świeciu, Toruniu, Wąbrzeźnie oraz z Połczynie-zdroju i Złocieńcu. Obóz prowadzili instruktorzy toruńskiego klubu Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan i Edyta Wilento-Pióro 2kyu. Funkcję lekarza obozowego pełnił sempai Krzysztof Komorowski 3kyu z Bydgoszczy.

Głównym założeniem treningowym obozu była wszechstronna nauka walki dlatego często treningi odbywały się w parach. Codziennie wieczorem kształtowano i uczono się nowych kata. Na koniec każdego wieczornego treningu kata odbywał się pokaz podczas, którego każda grupa prezentowała nauczone bądź szczególnie omawianą formę. Szczególną uwagę zwracano na efektywne poruszanie się tak ważne podczas walki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia nazwane „podstawami boksu”. Dały one możliwość lepszego przygotowania się do umiejętności obrony i ataku na strefę głowy. Nie zabrakło również zajęć z kijem – Bo, które świetnie wzmacniają pracę całego ciała podczas wykonywania technik oraz ćwiczeń Ura-waza czyli umiejętności obrony przed różnego rodzaju trzymaniami i chwytami oraz nauki rzutów i obaleń.

Na koniec obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Najlepsi juniorzy zostali wyróżnieni dwoma stopniami junior wśród nich Łukasz Protasiuk i Jakub Kozłowski z Bydgoszczy.

Zajęcia odbywały się cztery razy dziennie. Oprócz treningów i zajęć sportowych uczestnicy mogli brać udział w różnych imprezach obozowych takich jak: dyskoteki, kino nocnych marków, ognisko, trening mocno-nocny. Podczas Obozu odbyły się dwie wycieczki szlakiem dwóch astronomów Jana Heweliusza z Gdańska i Mikołaja Kopernika z Fromborka. Przewodnicy podczas wycieczek ciekawie opowiadali o znaczeniu miast w regionie Zatoki Gdańskiej i Mierzei Wiślanej oraz o ich barwnej historii i osobach związanych z tymi miastami. Pogoda nie była zbyt łaskawa by zażywać kąpieli morskich ale mimo to odważni zanurzyli się w morzu a poszukiwacze skarbów szukali bursztynów. W ramach integracji wszystkich uczestników ośrodka kolonijnego „Korona” odbył się wspólny rozruch poranny w którym wzięli udział karatecy z dwóch obozów kyokushin, uczestnicy Parafiady i obozu kung-fu i ze szkoły kosodan.