W dniach 2-7 sierpnia w Tucholi odbył się VIII Obóz Letni PFKK. W tym roku gościem specjalnym był sensei Nicholas Pettas. W obozie wzięli udział również zawodnicy ćwiczący w naszym regionie z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Świecia, Torunia,Wąbrzeźna. Kadrę obozu stanowili Bogusław Jeremicz 5dan, Dariusz Jasiakiewicz 4dan, Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, a także trener Jarosław Rogala.

Sensei Nicholas Pettas przeprowadził trening podstaw kihon-geiko i ido-geiko według założeń, które poznał przez 3 lata treningu jako Uchi-dechi w Honbu-Dojo Sosai Masutatsu Oyama. Podkreślał słowa Oyamy, że moc technik wypływa ze środka ciała, dlatego stabilna postawa i równowaga mają decydujące znaczenie.

Podczas porannych rozruchów zaproponował formy ćwiczeń tzw. cross-fit. Ćwiczenia cross-fit są ciekawą formą poprawienia wszystkich cech motorycznych i mogą być również wykorzystane do sportów walki.

W treningach walki, które stanowiły większość zajęć – sensei Nicholas przedstawił kilka kombinacji oraz ich zastosowanie taktyczne w walce zarówno w formule knock-down jaki i K-1.

W obozie wzięła udział również liczna grupa zawodników przygotowujących się do ME U-22 i Kadetów we Wrocławiu w grudniu bieżącego roku. Kadrowicze mieli również dodatkowe zajęcia. Sensei Nicholas przyglądając się sparingowi przekazał również kilka cennych uwag zawodnikom co do prowadzenia walki i przygotowania się do turnieju. W Obozie z kadrowiczów PFKK z naszego województwa wzięli udział: Mikołaj Trojanek i Kacper Glanc z Bydgoszczy, Tomasz Zawadzki i Paulina Miszczak z Chełmna, Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak z Torunia, Elwira Plewa z Wąbrzeźna.

W czasie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i mistrzowskie dan. W komisji egzaminacyjnej oprócz shihan Bogusław Jeremicz, sensei Artur Wilento zasiadł również sensei Nicholas Pettas, który nie szczędził swoich uwag.

Oprócz Obozu prowadzone w tym czasie w Tucholi były kursy instruktorskie część specjalistyczna sportu kick-boxingu i rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona. Z naszego klubu w kursie instruktorów samoobrony wziął udział i pozytywnie zaliczył egzamin Krzysztof Komorowski – GRATULACJE!!!