Rok 2015 pod względem szkoleniowym był ciekawy. Nasi podopieczni coraz chętniej biorą udział w dodatkowych szkoleniach co mocno wpływa na poziom wyszkolenia całego klubu. Aż 6 instruktorów było zaangażowanych w prowadzenie treningów. Mamy nadzieję, że w przyszłości pojawią się kolejne miejsca gdzie będziemy mogli prowadzić treningi.

Ten rok dla organizacji WKO Shinkyokushinkai był ważny ze względu na Mistrzostwa Świata Open. Jest to najbardziej prestiżowy turniej w kyokushin karate. Historia rozgrywania tego turnieju rozpoczęła się od 1975 roku. Mistrzostwa rozgrywane są w kategorii wszechwag i mają na celu wyłonienie najlepszego karateki kyokushin na świecie. Mistrzem Świata WKO został Yuji Shimamoto z Japonii a wśród kobiet Csenge Szepesi z Węgier. Podczas międzynarodowego seminarium karate shinkyokushinkai organizowanego po wspomnianych mistrzostwach Artur Wilento zdał na stopień 5dan i uzyskał tytuł shihan.

Sportowo również ten rok był ciekawy. Nasi młodzi zawodnicy bardzo dobrze pokazują się na różnych turniejach kyokushin karate. Hubert Czerwiński reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Warszawie. Wziął również udział i zajął II miejsce w kategorii +75kg 17-18lat w Mistrzostwach Austrii w Wiedniu.
W Mistrzostwach Polski Juniorów PFKK w Międzyzdrojach dwóch naszych zawodników stanęło na podium: Adrianna Sanger II miejsce w kumite -60kg 13-14lat i Igor Suchodolski II miejsce w kata do lat 14. W Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat w Kaliszu Hubert Czerwiński zajął I miejsce w kumite +75kg 17-18lat. 

Członkowie klubu w 2015 roku wzięli udział w 8 szkoleniach oraz 7 turniejach karate zdobywając łącznie 21 wyróżnień w tym 19 w konkurencjach junior, 2 w konkurencjach senior. Łącznie 9 zawodników zdobywało medale w tym 2 seniorów i 7 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła:
II miejsce w kata w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Toruniu.

Najwięcej miejsc medalowych na turniejach wywalczyli:
Adrianna Sanger – 5,
Hubert Czerwiński  – 4,
Julia Żelazek i Patryk Nowak – 3.   

Wyróżnienia również zdobywali:
Igor Suchodolski – 2,
Kacper Neumann, Kacper Glanc, Maciej Sztraube, Gracjan Materek – 1. 

W tym roku Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate również otrzymała od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy finanse pozyskane z 1% podatku – za 2014 rok. Za otrzymane fundusze klub zakupił sprzęt treningowy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.