W ferie szkolne w dniach 18-21 stycznia w Inowrocławiu odbyła się już V Zimowa Szkoła Karate. W Szkole wzięli udział ćwiczący z klubów z Torunia i Bydgoszczy (sekcja Krucza i Białe Błota). Zajęcia prowadzili shihan Artur Wilento 5dan, sensei Andrzej Poczwardowski 3dan i Mariusz Rudziński 2dan oraz Hajime Watanabe lektor języka japońskiego w toruńskim EMPIK-u.

Głównym tematem zajęć były kopnięcia okrężne: mawashi-geri, ura-mawashi-geri, uchi-mawashi-geri, ushiro-mawashi-geri. Kopnięcia ćwiczono w różnych formach tak by na końcu móc wykorzystać w sparingu zadaniowym. Również ćwiczono podstawowe techniki w kihon-geiko i ido-geiko podkreślając dokładność ich wykonania. Formy kata ćwiczono w trzech grupach zaawansowania. Każdy mógł nauczyć się nowej formy i udoskonalić już znane.

Zimowa sceneria Parku Solankowego towarzyszyła każdym spacerom uczestników zimowej szkoły karate. Codzienny basen solankowy znakomicie relaksował trudy całego dnia a zajęcia świetlicowe związane z kulturą japońską i kino nocne wypełniały wolne chwile.