W Tokyo na przełomie października i listopada odbyły się XI Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushinkai. Tytuł Mistrza Świata w kategorii otwartej wywalczył Yuji Shimamoto z Japonii. W Mistrzostwach wzięła również udział Polska reprezentacja, której kibicowała ponad 100 osobowa ekipa z Polski. Najlepszy Polak  Maciej Mazur został sklasyfikowany na 8 miejscu.

Po Mistrzostwach Świata Shinkyokushinkai odbyło się Międzynarodowe Seminarium Karate w ośrodku sportowym w Fuji Midori Kyuka Mura. W seminarium wzięło udział ok 450 członków WKO z całego świata. Bardzo licznie była reprezentowana grupa z Polski. Zajęcia prowadzone były w grupach z podziałem na stopnie szkoleniowe. Treningi obejmowały szkolenie kata i elementów kumite. Treningi prowadzili shihan: Kenji Midori, Keiji Sanpei, Howard Collins, Brian Fitkin, Yasuharu Fujihara. Treningi kumite prowadzili: dwukrotny Mistrz Świata Norichika Tsukamoto, obecny Mistrz Świata Yuji Shimamoto oraz brązowy medalista XI Mistrzostw Świata Lukas Kubilius.

Podczas seminarium odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie do 5dan. W egzaminie wzięła udział grupa polaków. Polacy na tle wszystkich zdających wypadli bardzo dobrze zwłaszcza w ostatniej części egzaminu – kumite. Wszyscy zaliczyli egzamin pozytywnie.

Miło nam poinformować, że Artur Wilento min. instruktor naszego klubu zaliczył egzamin na 5dan i uzyskał tytuł shihan – serdecznie gratulujemy OSU!!!