W ferie szkolne najmłodsi zawodnicy naszego klubu wraz z kolegami z Torunia wzięli udział w Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu od 15 do 18 lutego. Gościliśmy w Sanatorium Przy Tężni gdzie korzystaliśmy prawie ze wszystkich atrakcji i możliwości tego miejsca. Szkołę prowadzili Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan. Gościem była Pani Reina Iwasaki 5dan Sorinryuji Kempo, która pokazała podstawy tej sztuki walki podczas jednego z treningów.

Podczas lekcji karate uczono kata i podstaw kumite. W nauce kata pomagali zaawansowani zawodnicy, również poza zajęciami w sali. W kumite skupiono się nad umiejętnością stosowania i łączenia kopnięć okrężnych. Całość podsumowana została pokazami oraz walkami zadaniowymi. Dla porównania obejrzeliśmy materiały szkoleniowe związane z karate gdzie głównie umiejętności pokazywali juniorzy.

Oprócz treningów codziennie korzystaliśmy z uroków parku solankowego, spacerując i zwiedzając ciekawe miejsca. Odbyliśmy krótką wycieczkę do centrum miasta, podczas, której sensei Wilento opowiadał o historii Inowrocławia i ciekawych miejscach na trasie wycieczki. Codzienne kąpiele w basenie solankowym relaksowały po całym dniu a kino nocne znakomicie wyciszało przed snem. Pan Hajime Watanabe prowadził m.in. zajęcia z origami, a podczas ostatniego dnia przeprowadził konkurs na najładniejszego lecącego żurawia z papieru – najładniejsze prace zostały nagrodzone oryginalnymi upominkami.