Młodzieżowy Obóz Letni Karate to propozycja dla osób trenujących karate kyokushin w wieku 11-17 lat.

Zobacz opis
W programie obozu m.in.:

Treningi techniki karate kyokushin mają na celu naukę i doskonalenie kihon-geiko i ido-geiko (trening technik w ruchu) oraz kata (układy formalne) ze szczególnym uwzględnieniem dokładności wykonania.

Treningi kumite (walka) obejmują techniczne aspekt wykonania poszczególnych technik karate z uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania w walce sportowej oraz sposoby łączenia ich w całe sekwencje ruchów (kombinacje). Instruktorzy wskazują również jak w sposób taktyczny wykorzystywać zdobyte w ten sposób umiejętności. Stałym elementem takiego treningu są ćwiczenia w parach, oraz sparingi. Trenujemy w formule kyokushin oraz wg zasad kickboxingu.

Treningi samoobrony mają na celu wyrobienie w uczestnikach obozu umiejętności realnej samoobrony, odruchów szybkiej reakcji w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia lub życia. Na zajęciach tego typu uczymy korzystania z szerszego zakresu technik karate kyokushin, niż w przypadku walki sportowej. Sięgamy również do rozwiązań stosowanych w innych sztukach, sportach i systemach walki. Częścią treningu realnej samoobrony jest uświadomienie młodych adeptów karate w kwestiach zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć na co dzień. Poruszane są kwestie prewencji, zwracamy również uwagę na aspekt psychologiczny – panowanie nad sobą i radzenie sobie w stresujących sytuacjach.

Podczas Młodzieżowego Obozu Letniego Karate uczestnicy mają również okazję brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych oraz rywalizować w zakresie innych dyscyplin sportu. Zajęcia odbywają się zarówno na sali gimnastycznej jak i na świeżym powietrzu, w dzień… i w nocy 😉

Korzystając z uroków miejsca, sesje treningowe przeplatamy wycieczkami, zwiedzamy ciekawe miejsca w okolicy, urządzamy ogniska i zabawy integracyjne. Na zakończenie obozu uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na stopnie kyu.

Podczas obozów tego typu instruktorzy mają znaczenie więcej czasu na interakcję z ćwiczącymi, niż ma to miejsce w przypadku treningów w klubowym dojo. Jest to świetną okazją do podniesienia jakości wykonywanych technik i zdobycia zupełnie nowych umiejętności. Uczestnicy mają też okazję do wymiany doświadczeń z kolegami z innych klubów. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy myślą poważnie o podnoszeniu swoich kwalifikacji do regularnego uczestniczenia w organizowanych przez nasz klub obozach i seminariach.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące aktualnie organizowanego obozu.


MŁODZIEŻOWY OBÓZ LETNI KARATE
W SZKLARSKIEJ PORĘBIE 2022

Karta Uczestnika Obozu dostępna w Pliki do pobrania.

Organizator główny:

BYDGOSKA SZKOŁA KYOKUSHIN KARATE
85-605 Bydgoszcz, ul. Kasztanowa 42.
bydgoszczkarate.pl,
tel. 609 595 858.

Instruktorzy:

Shihan Artur Wilento 5dan
oraz doświadczeni instruktorzy klubowi.

Termin:

Turnus: 01-10.07.2022

Program obozu:

 • Nauka i doskonalenie techniki kyokushin karate w tym kata, kumite, samoobrony i kick-boxingu,
 • Treningi prowadzone w grupach według stopnia zaawansowania i wieku,
 • Zajęcia sportowe z wykorzystaniem terenu ośrodka i sali sportowej,
 • Trening mocno nocny,
 • Ognisko,
 • Wycieczki górskie: wodospad Szklarka, Łabski Szczyt – Śnieżne Kotły – Szrenica – zjazd kolejką linową do Szklarskiej Poręby, Góry Izerskie,
 • Egzamin na stopnie kyu (nie ujęty w kosztach obozu).

Co zabrać ze sobą?

🗹ważna legitymacja szkolna,
🗹budopas,

🗹skarpety bawełniane,
🗹koszulki bawełniane,
🗹bielizna,
🗹krótkie spodenki,
🗹komplet dresowy (spodnie, bluza),
🗹ciepła bluza,
🗹długie spodnie,
🗹okrycie przeciwdeszczowe,
🗹nakrycie głowy,
🗹obuwie: sportowe treningowe oraz z twardą podeszwą do chodzenia po górach,

🗹karate-gi,

🗹ochraniacze goleń/stopa,
🗹ochraniacz na szczękę (optymalnie),
🗹rękawice bokserskie,
🗹napięstniki,

🗹przybory toaletowe,
🗹ręcznik,
🗹klapki,
🗹budzik,
🗹drobne na wydatki,

🗹dobry humor!

🛈Używanie telefonów komórkowych i innych gadżetów elektronicznych będzie limitowane.

Miejsce zakwaterowania:

Ośrodek Treningowy – Sport Szklarska Poręba
ul. Plac Sportowy 5, 58-580 Szklarska Poręba.

Legendarny Ośrodek Treningowy SPORT Szklarska Poręba. Jeden z najwyżej położonych stadionów lekkoatletyczny w Polsce 700 m n.p.m. Tartanowa bieżnia, z której rozciąga się niezapomniany widok na Karkonosze. Szczególnie ceniony przez wszystkich tych, którzy budują swoją kondycję i wytrzymałość. Wszystkie obiekty i urządzenia sportowe na miejscu. Przytulne pokoje kilkuosobowe, TV, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Wyżywienie na miejscu, poidło (własne ujęcie wody), kostkarka lodu, sauna, pomieszczenia ozonowane. Otoczenie pełne zieleni.

Więcej informacji na stronie: sport.szklarskaporeba.pl

Dojazd:

Transport koleją InterCity relacji Toruń-Wrocław-Szklarska Poręba. Szczegółowe informacje dotyczące godziny wyjazdu i przyjazdu podamy w czerwcu wszystkim zgłoszonym uczestnikom.

Rezerwacja miejsca:

Koszt obozu: 1800 zł

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na IV raty:

 • I rata do 15 marca – 300 zł – jest warunkiem uczestnictwa!!!
 • II rata do 15 kwietnia – 500 zł,
 • III rata do 15 maja – 500 zł,
 • IV rata do 15 czerwca – 500 zł.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie i płatność I raty lub całej kwoty. W razie ubiegania się o dofinansowanie z zakładu pracy prosimy o wpłatę na konto klubu:

BSKK ul. Kasztanowa 42, 85-605 Bydgoszcz
nr konta: 38 1090 1896 0000 0001 1528 2900
z dopiskiem: Obóz Szklarska Poręba

Ilość miejsc jest ograniczona w razie przekroczenia limitu o uczestnictwie decyduje data wpłaty I raty. Wypełnioną poprawnie Kartę Uczestnika (dostępna w Pliki do pobrania) należy przekazać do 10 czerwca instruktorowi.

Obozy letnie skierowane do młodzieży odbywały się wcześniej pod nazwą „Wakacje z Karate” i były organizowane m.in.: w Borach Tucholskich – tj. w Człuchowie, Okoninach Nadjeziornych; nad Morzem Bałtyckim – tj. w Ostrowie, Pogorzelicy, Mikoszewie, Ustce, Kołobrzegu; na Kaszubach – w Stężycy; w Karkonoszach – w Przesiece…