Ćwiczący w wieku 10-16lat wzięli udział w regionalnym obozie letnim „Wakacjach z Karate na Kaszubach” w Stężycy (3-10.07). Z tej formy wypoczynku a zarazem szkolenia skorzystało 12 podopiecznych BSKK. W obozie uczestniczyli członkowie z klubów naszego regionu tj. z: Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, Świecia, Wąbrzeźna, Torunia.
Zajęcia prowadzone były w 4 grupach z podziałem na stopnie szkoleniowe i wiek uczestników. Treningi obejmowały doskonalenie i naukę techniki karate ze szczególnym uwzględnieniem pracy nóg i kopnięć, układów kata oraz umiejętności walki sportowej. Zajęcia uzupełniane były ćwiczeniami poprawiającymi ogólną sprawność fizyczną. Treningi głównie odbywały się na świeżym powietrzu na terenie ośrodka i muszli koncertowej w kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Stężycy.

Instruktorem głównym był shihan Artur Wilento 5dan a zajęcia prowadzili sensei: Sławomir Kłosiński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Michał Okoński 3dan, Tomasz Semeniuk 1dan. Lekarzem obozowym był sensei Krzysztof Komorowski 1dan natomiast zajęcia językowe, kaligrafię i origami prowadził lektor języka japońskiego pan Hajime Watanabe.

Uczestnicy obozu w Stężycy w czasie poza treningowym min. zwiedzili wieżę widokową na najwyższym wzniesieniu Kaszub – Wieżycy oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku gdzie min można zobaczyć najdłuższą deskę na świecie, największy grający fortepian i odwrócony dom, domek trapera, dom sybiraka.. Nie zabrakło również seansów kina „nocnych marków”. Tradycyjny trening „mocno nocny” tym razem odbył się na pięknej promenadzie oświetlonej latarniami wzdłuż brzegu jeziora Raduńskiego Górnego. Późna pora treningu była dla niektórych sporym wyzwaniem. Niemniej wszyscy przeszli ten test wytrwałości – OSU!

Każdy uczestnik w trakcie obozu otrzymał pamiątkowe koszulki, długopisy oraz niespodziankę – napis w języku japońskim przygotowaną przez pana Watanabe.

Obóz zakończył się egzaminem na kolejne stopnie uczniowskie kyu w kyokushin karate.
Podczas egzaminu wyróżniona została Julia Śmigielska 5/2 z Golubia-Dobrzynia, która zliczyła egzamin na dwa stopnie uzyskując 5/2 za zaangażowanie, wysoką poprawność techniczną i postawę podczas egzaminu i obozu. Nasi podopieczni wszyscy zaliczyli egzamin na kolejny stopień w kyokushin karate.

Do zobaczenia na kolejnym obozie w roku 2018!!!