Dzieci i młodzież z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate szkoliła się i odpoczywała podczas Obozu Letniego w Okoninach Nadjeziornych 10-20 lipca 2013. Głównym instruktorem był sensei Artur Wilento 4dan a pomagali mu sensei Andrzej Poczwardowski 3dan, Tomasz Marcysiak 2dan, Michał Okoński 2dan, Daniel Sobecki 1dan i Krzysztof Komorowski 1kyu. Zajęcia odbywały się głównie w grupach na terenie kompleksu sportowo-wypoczynkowego Zacisze.

Głównym celem było doskonalenie i nauka poruszania z technikami – ido-geiko, opanowanie kata w zakresie stopni uczniowskich, ćwiczenia walki w szerokim ujęciu od samoobrony przez knock-down do walki w rękawicach bokserskich K-1. Zawsze wieczorem w podsumowaniu dnia grupy prezentowały przed wszystkimi nowo nauczone elementy i kata. Tegoroczny trening mocno-nocny odbył się o północy przy rozświetlających mrok pochodniach. Każdy z zawodników wykonał 1000 powtórzeń technik a potem w ciszy każdy udał się na spoczynek.

W tym roku również odbył się spływ kajakowy. Uczestnicy płynęli w dwóch grupach wiekowych odcinkami rzeki Brdy. Spływ był pełen przygód jakie dostarczała sama rzeka – zakola, leżące kłody drzew w wodzie, miejscami bystry nurt a przy tym piękne widoki brzegów Brdy.

Nowością na obozie były codzienne lekcje języka japońskiego, których udzielał pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego w EMPiK-u w Toruniu. Chętni dodatkowo uczestniczyli w zajęciach origami prowadzonych przez pana Watanabe. Nie zabrakło innych zajęć sportowych oraz ogniska, podczas którego nowością było pieczenie bananów 🙂

Ostatniego dnia obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior i senior. Przed wyjazdem do domu na porannym treningu zostały wręczone certyfikaty na kolejne stopnie kyu. Emilia Ocalewska ćwicząca na co dzień w sekcji w Białych Błotach została wyróżniona za najlepiej zdany egzamin – gratulacje!!!

Do zobaczenia za rok na kolejnym Obozie Kyokushin OSU!!!

Więcej informacji na stronie: http://federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=99