W dniach 01-11.07.2021 nasi podopieczni wzięli udział w Obozie Letnim w Szklarskiej Porębie. W szkoleniu uczestniczyli również ćwiczący w klubach zrzeszonych w PFKK. Warunki na miejscu bardzo sprzyjały dobremu treningowi a zarazem wypoczynkowi – stadion lekkoatletyczny z pięknym widokiem na Karkonosze i Góry Izerskie i sala gimnastyczna w razie niepogody…

Treningi były prowadzone w większości z podziałem na grupy w zależności od wieku i zaawansowania. Instruktorem głównym był shihan Artur Wilento 5 dan a grupy prowadzili sensei Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Tomasz Bajus 3dan, Adam Witkowski 2dan, Edyta Wilento 1dan. Funkcję instruktora wspomagającego i lekarza pełnił Krzysztof Komorowski 1dan.

Dzień treningowy rozpoczynaliśmy od rozruchów. Znakomicie położony stadion lekkoatletyczny dodatkowo nastrajał na dobry dzień pięknymi widokami Karkonoszy.
Treningi dopołudniowe miały luźniejszy charakter – zajęcia sportowe i wyjścia na szlaki górski.

W pierwszym wyjściu przeszliśmy przez Hutniczą Górkę gdzie shihan Wilento wspominał pierwsze zgrupowania organizowane w latach 90-tych i treningi na Białych Skałach. Potem przeszliśmy na punkt widokowy, z którego rozpościerała się szeroka panorama Karkonoszy. Trasy nad Wodospady Kamieńczyka i Szklarki przygotowały nas do dłuższego marszu szklakiem przez Schronisko pod Łabskim Szczytem na Szrenicę. Wszędzie towarzyszyły nam niezapomniane widoki i przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego.

Popołudniowe zajęcia miały głównie charakter treningowy związany z karate. Instruktorzy skupili się na rozwijaniu techniki ze szczególnym uwzględnieniem dokładności. Dużą uwagę zwracano na ćwiczenia walki w parach z nastawieniem na atak. Doskonalono również technik samoobrony – uwalniania z trzymań, które znakomicie prezentował sensei Janusz Drywa i Krzysztof Sosnówka. Wieczorne zajęcia poświęcone były nauce i doskonaleniu kata. Wszystko kończyło się prezentacją i omówieniem kolejnego dnia.

W ostatni weekend obozu na stadionie lekkoatletycznym miała miejsce impreza – Izerski Weekend Biegowy. Przez dwa dni rozegrano biegi na różnych dystansach z finałem na stadionie. W półmaratonie wziął udział sensei Michał Okoński. Tuż przed metą cały obóz dopingował jego w ostatnich metrach biegu. Nasze wyrazy uznania dla sensei Michała Okońskiego za podjęcia wcale niełatwego wyzwania i uzyskanie dobrego czasu biegu – OSU!!

W ostatni dzień odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior i senior. Egzamin w ocenie instruktorów wypadł na wysokim poziomie. Wszyscy prezentowali dobrą postawę i przygotowanie techniczne.
Na żółte pasy z naszego klubu zdali:

  • 6/1 kyu – Stanisław Kasprowicz,
  • 5/1 kyu – Michał Wardzała i Szymon Kowalewski,
  • 5/2 kyu – Maja Kirdzik i Krzysztof Sporny.

Gracjan Materek zdał na stopień senior 3 kyu.

Gratulacje dla wszystkich – OSU!!

W roku 2016 mieliśmy okazję być na podobnym obozie w miejscowości Przesieka w innej części Karkonoszy. Szklarska Poręba ma swoisty urok i jest dobrym miejscem do wypadów na szlaki górskie. Niewątpliwie wrócimy tu ponownie 🙂