W dniach 8-16.07.2020 odbyła się kolejna edycja Wakacji z Karate. Gościliśmy tym razem w obiektach Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie. Mimo wcześniejszych zapowiedzi o problemach związanych z organizacją wypoczynku dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji, obóz doszedł do skutku i to z dużym powodzeniem. W szkoleniu wzięła udział młodzież z klubów kyokushin karate a wśród nich i 15 ćwiczących w BSKK..

Obóz poprowadził zespół trenerów i instruktorów kierowany przez shihan Artura Wilento 5dan. Treningi prowadzili shihan Piotr Zembrzuski 5dan, sensei Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Mariusz Rudziński 3dan, Ewelina Mirosław 3dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Adam Witkowski 2dan, Krzysztof Komorowski 1dan oraz zajęcia origami i kaligrafii Hajime Watanabe.

Zajęcia główne odbywały się cztery razy dziennie z podziałem na grupy według wieku i stopnia zaawansowania. Warunki związane z aktualną sytuacją sprawiły, że tym razem zmieniali się prowadzący grupy. Instruktorzy stanęli na wysokości zadania i z dużym zaangażowaniem prowadzili poszczególne treningi. Głównym celem było doskonalenie i jak to mówił shihan Wilento ..”szlifowanie techniki karate tak aby z diamentu stała pięknie lśniącym brylantem o dużej wartości.” Próbowano to czynić na różne sposoby tak aby treningi były ciekawe i wiązały się z sobą. Instruktorzy, głównie skupili się na zastosowaniu techniki w ruchu ido-geiko. Dało to dobry efekt na przełożenie jej do treningu walki.
Wszystkie zajęcia popołudniowe związane były z treningiem kyokushin karate. Wykorzystano do tego całą przestrzeń sportową obiektu. Pozwoliło to na dużą swobodę ćwiczeń i ich urozmaicanie. Efekt można było zaobserwować podczas egzaminu w ostatnich dniach obozu. Zaangażowanie w trening uczestników było wysokie. Dlatego sam egzamin wypadł dobrze i wszyscy zdali na kolejne stopnie kyu. Z naszego klubu pięć osób zdało egzamin na swoje kolejne stopnie.

Na zakończenie dnia odbywał się trening kata z podziałem na jeszcze mniejsze grupy. Uczono i doskonalono kata Taikyoku, Pinan, Geksai-sho. Pod koniec treningu wszystkie grupy prezentowały to czego się nauczyły.

Zajęcia dopołudniowe i w czasie wolnym związane były z relaksem, który również obejmował naukę origami i kaligrafię. Ponadto zwiedziliśmy rynek miasta Człuchowa, historyczny zamek Krzyżacki, park rozrywki wonderland z zoo, byliśmy na kąpielisku OSiR nad jeziorem Rychnowskim.

Stałym punktem programu Wakacji z Karate jest trening Mocno-Nocny. O północy wszyscy stawili się w hali balonowej. Ćwiczący wykonali test 1000 technik a potem zadania związane z ogólną sprawnością i walki. Trening zakończył się wyciszeniem przy dźwiękach japońskiej muzyki relaksacyjnej i w ciszy wszyscy udali się na zasłużony wypoczynek.

DO ZOBACZENIA ZA ROK NA KOLEJNYM OBOZIE – OSU!!!