W pierwszych dniach wakacji 29.06-07.07 w Ostrowie na Morzem Bałtyckim odbył się obóz letni dla juniorów. W tym obozie wzięło udział 20 młodych karateków z naszego klubu trenujących w naszych dwóch sekcjach w Bydgoszczy i Białych Błotach.

Obóz okazał się wyjątkowo liczny. Oprócz trenujących w klubach regionu uczestniczyli w nim zawodnicy z klubu kyokushin ze Szczytna. Instruktorem głównym był sensei Artur Wilento 4dan a pomagali mu inni instruktorzy z regionu oraz sensei Piotr Zembrzuski 4dan ze Szczytna.

Gościem obozu była shihan Reina Iwasaki 5dan w Sorinji-kempo, która mimo swoich obowiązków zawodowych odwiedziła ćwiczących i poprowadziła trening podstaw kempo dla wszystkich i samoobronę dla dziewcząt. Pomagała również w nauce języka japońskiego, który prowadził pan Hajime Watanabe – lektor tego języka.

Liczna kadra instruktorska pozwoliła podzielić uczestników na grupy według stopnia zaawansowania i wieku. Każdy uczestnik miał okazję doskonalić i nauczyć się nowych technik i kata w tym z kijem Bo oraz ciekawych rozwiązań samoobrony i walki z przeciwnikiem. W czasie wolnym każdy mógł wykąpać się lub potrenować w Bałtyku :). Wszyscy byli w Jastrzębiej Górze, Karwi i Helu gdzie przeszli się szlakiem fortyfikacji wojennych a także zwiedzili Fokarium w porze karmienia bałtyckich fok.

Ukoronowaniem całego obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Miło nam poinformować że do grona sempai (zielone i brązowe pasy) weszli Julia Żelazek 4/2kyu i Igor Suchodolski 4/1kyu – gratulujemy wszystkim którzy pozytywnie przeszli testy egzaminacyjne!

Więcej informacji na stronie: www.federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=123