Na początku wakacji 2016 ćwiczący juniorzy w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate wzięli udział w dwóch obozach letnich: Wakacje z Karate w Karkonoszach w Przesiece 26.06-5.07 i Letniej Szkole Karate w Tucholi 6-10.07. W wszystkich obozach również brali udział ćwiczący w innych klubach z naszego regionu. We wszystkich obozach szefem szkolenia był shihan Artur Wilento 5dan a pomagali mu sensei Piotr Zembrzuski 4dan ze Szczytna, Michał Okoński 3dan z Chełmna, Andrzej Poczwardowski 3dan z Torunia, Janusz Drywa 3dan z Golubia-Dobrzynia, Piotr Gawlik 3dan z Dortmundu oraz Mariusz Rudziński 2dan i Krzysztof Komorowski 1dan z Bydgoszczy.

Na obu obozach zajęcia odbywały się 4 razy dziennie. Na każdym z nich w zależności od zaawansowania i wieku doskonalono i poszerzano umiejętności związane z techniką kyokushin karate. Wieczorne treningi zawsze poświęcone były doskonaleniu i uczeniu się nowych form kata. Podczas każdego obozu wiele czasu poświęcono na naukę walki kyokushin. Oprócz treningów również zwiedzano miejsca w pobliżu miejsca zakwaterowania.

Między innymi w Karkonoszach odwiedziliśmy przepiękne japońskie ogrody Siruwia w Przesiece, odbyliśmy całodzienną wyprawę na najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów – Śnieżkę 1602m n.p.m, zwiedziliśmy Zamek Chojnik z którego wieży roztacza się malowniczy widok na kotlinę jeleniogórską i Karkonosze i przeszliśmy się po starówce Jeleniej Góry.

Podczas Letniej Szkoły w Tucholi byliśmy w Muzeum Borów Tucholskich gdzie zapoznaliśmy się z historią i tradycjami „Borowiaków” i grodu – miasta Tuchola. Dużą radość sprawiały tory przeszkód w sali zabaw „Kolorowy Zakątek” przy Z.A.Z. W Fojutowie zwiedziliśmy akwedukt, byliśmy na wieży widokowej i skorzystaliśmy z aqaparku i palcu zabaw przy zajeździe Fojutowo.

Na zakończenie obozów odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie kyu. Do egzaminów przystąpiło 15-u członków naszego klubu. Na najwyższe stopnie zdali: Igor Suchodolski 3/2 junior i Patryk Nowak 4/2 junior – gratulacje!!