Początek lipca rozpoczął sezon obozowy w naszym klubie. W dniach 01-10.07 w Szklarskiej Porębie odbył się Młodzieżowy Obóz Letni, w którym wzięło udział ponad 80 uczestników z klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Kościerzyny, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna i Polkowic. Do Szklarskiej Poręby dotarliśmy pociągiem a potem rozpoczął się obóz… 🙂

Ćwiczący zostali podzieleni na sześć grup, w których głównie poznawali i doskonalili elementy kyokushin karate. Treningi prowadzili: sensei Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Adam Witkowski 3dan, Tomasz Bajus 3dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Edyta Wilento 1dan. Instruktorów wspomagał i czuwał nad zdrowiem uczestników obozu sensei Krzysztof Komorowski 1dan. Obozem kierował shihan Artur Wilento 5dan.
Treningi odbywały się głównie na stadionie i sali ośrodka sportowego, w którym gościliśmy. Piękna panorama Karkonoszy i Gór Izerskich dodatkowo mobilizowała do ćwiczeń. Podczas zajęć instruktorzy skupiali się na dokładnym i precyzyjnym wykonaniu zadań. Zakres ćwiczeń obejmował różne aspekty karate i sztuk walki od ćwiczeń podstawowej techniki przez kata, kumite, trening z kijem bo i samoobronę.

Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate w Karkonoszach

Szklakiem walońskim…

Poza treningami był czas na odpoczynek i wycieczki górskie. W tym roku przeszliśmy cztery trasy:

  1. Ośrodek – szlakiem walońskim przez Sowie Skały – Wodospad Szklarki – Chatę Walońską – ośrodek,
  2. Ośrodek – Hutnicza Górka – Schronisko Wysoki Kamień – z powrotem do ośrodka,
  3. Ośrodek – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – Szrenica – zjazd kolejką do Szklarskiej Poręby – ośrodek,
  4. Ośrodek – stacja kolejki linowej – Wodospad Kamieńczyka – Krucze Skały – ośrodek.

W ostatnim dniu obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, do którego podeszło między innymi pięcioro naszych podopiecznych. Wszyscy zdali na wyższe stopnie.
Na brązowy pas zdał Gracjan Materek – 2 kyu.
Na zielone pasy zdali: Maja Kirdzik – 4/2 kyu i Krzysztof Sporny 4 kyu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich – OSU!!

Już teraz zapraszamy na kolejny Młodzieżowy Obóz Karate w 2023 roku!!!

Playlista „Obozy Letnie” z kanału Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.

Zdjęcia: uczestnicy